У Луцьк з всеукраїнським рухом "Твоя Країна"

файнд вей звіти з мандр

Люди помиляються, коли думають, що подорожі – то не бюджетна справа. Вони просто не бачать своїх можливостей або лінуються ними користуватися. Каучсерфінг, автостоп, ініціативні та привітні люди – ось запорука успіху для будь-якого подорожуючого, що має мінімальні кошти. Тільки зумійте скористатися цим.

Я хочу написати про дуже зручний та розповсюджений зараз проект – «Твоя країна», який нещодавно випробувала і на собі, взявши участь у неймовірній поїздці до затишного Луцька.

твоя країна луцьк

В чому його суть? В тому, що в кожному місті є гостинні волонтери, що готові прихистити команду людей зі всієї України та показати їм свій birthplace. І в той же час в інших містах є натхненні та зацікавлені люди, що неодмінно хочуть побачити якесь з запропонованих міст. Вони обирають візит на визначені дати, заповнюють анкету, де головним критерієм є їхня мотивація – і чекають результатів відбору. Якщо ваша кандидатура зацікавила організаторів і вони зрозуміли, що ви крутий чувак, вони висилають вам ще одну анкету-підтвердження і тут вже справу зроблено – біжіть на вокзал та купуйте квитки.

Луцьк подорожі україна мандри отчет

Так я й потрапила до Луцька – волинського міста з європейським відтінком. Чи знали ви, що в Луцьку теж є «Дім з химерами», але більш самобутній, зроблений руками відомого на Волині скульптора – Миколи Голованя? Кожний сантиметр цієї будови прикрашений чи то скульптурою, чи барельєфом, кожен з яких є самостійною архітектурною одиницею, а не єдиною композицією. Більш того, 83-річний скульптор радо спілкується з шанувальниками своєї творчості. Нам достатньо було лиш зателефонувати йому і він розповів нам історію життя – творчого та насиченого. «Дім» знаходиться на березі річки Стир, що проходить через усе місто, і є популярним туристичним об’єктом. Не дивно, що тут ми зустріли американську групу Kingsdown, що приїхала давати концерт у «Майдані», пивному клубі та відомому концертному майданчику. У путівнику по Луцьку, що потрапив до моїх рук, складена програма пізнання цього міста туристом, обов’язковим пунктом якої є відвідини концерту в «Майдані». Не оминайте й ви цього закладу, але особиста порада від мене: якщо в меню вам приглянеться томатний крем-супчик з грінками, готуйтеся дихати вогнем – він супер-гострий:)

 цікаві интересніе места Волині Луцка

Головну вулицю, названу в честь Лесі Українки, ми реально виходили вздовж та впоперек. І не дивно, бо вона є своєрідним сполучним містком між «новим» та «старим» містом. Починаючись біля ЦУМу і, ніби виходячи з Театральної площі, вона тягнеться і приводить вас до умовної границі, за якою – Замок Любарта, дім сім’ї Косачів, костел св. Петра та Павла, Велика синагога та суцільна бруківка. Сама ж вулиця виглядає дійсно по-європейськи і є така цікава її особливість: тут дуже багато чарівних вуличних музикантів, що своєю грою підкреслюють атмосферу затишку. Коли йдете вулицею Лесі Українки, дивіться по сторонах – і ви побачите: стіну, обклеєну мікросхемами, ноутбуками, клавіатурами та моніторами, дерева в різнокольорових панчохах, Костя Шишко за чашечкою кави, бравого Швейка з бокалом пива та ще дуже багато цікавого. Про старе ж місто можна писати дуже довго – це просто теми для десятка нових статей. Скажу тільки одне – йдучи його вулицями, ви почуваєте себе шляхетним аристократом з минулих віків.

тревел отчет путешествия с find way

А знаєте цей відомий Луцький каламбур про пам’ятники двом славетним українським поетам – Лесі Українці та Тарасу Шевченко? Так от, біля Волинського обласного музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка стоїть пам’ятник Лесі, і ви, мабуть, здогадаєтесь, чия постать знаходиться біля Східноєвропейського університету ім. Лесі Українки. Хоча Ларису Косач тут цінують більше: і найбільший парк названий в її честь, і головна вулиця, і, звісно, музей. Також будь-якому туристу, що завітав у Луцьк і хоче скоріш зрозуміти, що воно таке є, стане в нагоді кільцева маршрутка №15 та Центр туристичної інформації. Але скажу відверто, майже на вушко: не дуже то вони вам допоможуть. Ходіть пішки ближче до старого міста (бо навіщо вам ті спальні райони – вони усюди однакові), а сувеніри близьким купуйте на території Луцького замку (там дешевше:).

 find way Ukraine путеводитель по Луцку

І ще трохи секретної інформації. Харчування у Луцьку порівняно дешеве. Смачно і недорого поїсти ви зможете в принципі усюди, але ось кілька перевірених місць: Карабас Барабас та Вечірній Луцьк, де ви легко вкладетесь у 40 гривень. З кав’ярень найбюджетніша, але не гірша за інші – це Кофеїн. А тралік в них по 60 коп. для студентів. Походити по відомому Луцькому замку коштує лише 5-15 грн в залежності від соціального статусуJ Ну і в кінці парку Лесі Українки, біля річки, ви можете розпалити вогнище та посмажити шашличків.

 

Тож подорожуйте, користуйтеся своїми можливостями – і буде вам щастя та що діткам розповісти. Ну і го ту Луцьк – це круте місто!

Автор: Анна Сергієнко

{gallery}statti/s2015/lutsk{/gallery}

1
Крим. Дорога додому.