Крим. Дорога додому.

Звіти Крим потяг шлях мандри 2015

Зібравшись з силами, я вирішив на власному досвіді перевірити шлях на Крим і назад.

Мій шлях почався в Першій Столиці України – Харкові. На руках я мав білет до Новоолексіївки, відправлення з Харкова о 21:53, прибуття в Новоолексіївку о 05:27. Потяг номер 081 О.
Не без пригод проїхав до Новоолексіївки, але в кінці-кінців все було добре і о пів на шосту ранку я вийшов в маленькому селі, де в цей час нічого не працювало, тому я залишився без ранкової цигарки. Одразу по прибуттю потяга на перон набігла купа таксистів-бомбіл, які за 100 гривень везуть до Чонгару. Трохи злий від відсутності дози ранкового нікотину, я вирішив шукати інші шляхи до українського кордону. За півтори години так нічого і не знайшовши, мені розповідали про міфічні автобуси за 50 гривень, я зголосився їхати з таксістом-бомбілою за 100 гривень, хоча віддавати ці гроші за 20 кілометрів шляху аж ніяк не хотілось. Десь о пів на восьму ранку я вже був на кордоні, де на найближчій заправці купив води і цигарок.

 Крим як дістатись

Український кордон був пройдений менш ніж за 10 хвилин. Одразу по переходу одяг теплий лижний джемпер. Вітер на перешийку настільки сильний, що тримав мою парку на спині, поки я вдягав джемпер. Включив музику на IPod і рушив до російського кордону. За півгодини я дійшов до російського блок-поста, де отримав міграціонку.

10382040 359835876

На російському кордоні, як виявилось, формують групи із кількох людей, і під наглядом робітників прикордонної служби проводиться весь процес перетину російського кордону. За час, проведений на російському кордоні, пару авто зупинилось і водії за 1000 рублів пропонували підвезти до Сімферополя. Я відмовився від таких пропозицій, перетнув кордон і знайшов місцевого маршрутчика, який за 70 рублів віз до Джанкоя.

 Крым путешествие из Харькова как добраться

Запакувавшись в мікроавтобус, за півгодини я був в Джанкої, на ЗД вокзалі приміських сполучень. За 60 рублів купив квиток до Сімферополя, і за дві години я був в столиці Криму. Перекусивши на швидку руку, я вирушив до кінцевої точки моєї поїздки – місто-герой Севастополь. За 59 рублів я взяв квиток від Сімферополя до Севастополя, і вже під вечір дивився на чудове весняне море.

10382040 359835857

Севастополь-Харків.
На зворотньому шляху я вирішив змінити тактику. Тому був куплений квиток на автобус Севастополь-Дніпропетровськ. Система у такому сполученні наступна. Автобус їде до російського кордону, там збираються паспорти, ставлять, кому потрібні, штампи і все таке. Потім автобус їде до російського блок-посту, там всі виходять і йдуть пішки до українського кордону. Задоволення коштує 632 рублі. На українському кордоні формуються групи по 10 чоловік і в такому порядку проводиться митний і паспортний контроль. З іншого боку чекає автобус, але в ньому вже треба доплатити за подальший шлях. Автобус їде через Мелітополь, Запоріжжя, і до Дніпропетровська. 50, 150, і 200 гривень відповідно. Можна чекати потяга у самій Новоолексіївці, все залежить від побажань.
Я обрав для себе варіант автобуса до Запоріжжя, а потім потягом до Харкова. Потяг із Запоріжжя вартував 100 гривень. Можна ж, звичайно, було поїхати і у Дніпропетровськ, але це вже справа смаку.

Корисні посилання для подорожі в Крим:
http://booking.uz.gov.ua/ - купити квитки через Інтернет
http://www.uz.gov.ua/passengers/timetables/?station=2 – розклад руху потягів по станції Новоолексіївка
http://elektrichka.transport.krym.tel/ - розклад електричок по Криму

{gallery}statti/s2015/kr-dodomu{/gallery}

Підготував: Taras Kovalchuk

1
Скоро буду: Путешествие без денег Артема Капинуса
У Луцьк з всеукраїнським рухом "Твоя Країна"

Related Posts