Львів

Сортування: orderby
Кількість:
Парки, Панорами\Краєвиди
Архітектура, Майдан\Площа
Архітектура, Релігійне, Дахи, Панорами\Краєвиди
Архітектура, Релігійне
Архітектура, Унікальні місця, Релігійне
Пам'ятники\Пам'ятки, Унікальні місця, Релігійне, Цвинтар
Львів
Львів - столиця Західної України, як його називають являється науковим та культурним осередком Галичини!

Саме у цьому місті розташована велика кількість історико-архітектурних пам'яток. Сотні туристів з різних країн щодня відвідують Львів, адже у місті є на що подивитися. Першим, що можна побачити на в' їзді до Львова - це висока телевізійна вежа, в народі її називають "Ейфелевою". Вона знаходиться на найвищій точці міста - Високому Замку. Це так званий пагорб на якому правителі різних країн, що правили у Львові, впродовж декількох століть будували оборонні замкові укріплення. Спочатку спорудження були дерев'яними, а наприкінці XIX століття мурованими. Зараз про них нагадує тільки частина фортифікаційного укріплення, яке зруйнувалося з роками.

Оглядовий майданчик Високого Замку був створений у 1869-1906 роках, на честь 300-ліття створення Люблінської Унії. Наразі тут розміщено діючий комплекс садово-паркового мистецтва, який знаходиться на висоті 413 метрів над рівнем моря. Крім цього, це ще улюблене місце для відпочинку від міської метушні багатьох львів'ян. Саме тут влітку можна набратися сил під зеленими кронами дерев, спостерігаючи світанки та заходи сонця. В такі моменти розумієш всю красу і велич міста.
 
Іншою визначною будівлею Львова є Театр опери та балету імені Соломії Крушельницької. Історія його будівництва надзвичайно цікава. У 1896 році в місті було проголошено конкурс серед архітекторів на найкращий проєкт майбутнього театру. Переможцем став видатний Зиґмунт Ґорґолевський. Після довгих пошуків місця для будівництва, Оперний театр побудували у руслі річки Полтви. Урочисте відкриття відбулося 4-го жовтня 1900 року, оперою "Янек", в якій йшлося про життя карпатських верховинців. На сцені театру протягом багатьох століть ставили п'єси як українських, так і зарубіжних митців, серед яких "Кармен" Жоржа Бізе, "Кільце Нібелунга" Ріхарда Вагнера, "Наталка Полтавка" Миколи Лисенка та інших. Зиґмунт Ґорґолевський віддавав перевагу історичному стилю в архітектурі, тому скульптури розповідають історію різних епох. По обидві боки над входом до театру знаходяться скульптури “Комедії” та “Трагедії", символізуючи, що все в житті чи трагічне, чи комічне, а над ними височіє статуя з позолоченою пальмовою гілкою - символом пошани творчим особистостям, які присвятили життя мистецтву. Театр опери та балету - місце вражень, високих почуттів та культурного збагачення нації.
 
Якщо зануритися у центр міста, можна потрапити у справжній "музей під відкритим небом". Саме так називають середньовічну площу Ринок. Це місце з XIII століття являлось центром суспільно-політичного життя громадян Львова. Обрамляють площу Ринок чотири фонтани з античними персонажами посередині.
 
В центрі площі постає одна з найвищих будівель Європи - міська Ратуша, про яку завжди ходило безліч легенд. Недалеко від Площі Ринок, знаходиться, славнозвісна каплиця Боїмів. Побудована у XVII столітті, як фамільну усипальницю заможної родини Боїмів у Львові. Архітектором каплиці був Андреас Бемер. Каплиця оздоблена настінними картинами з біблейських розповідей і називалася "Біблією для бідних". Каплиця Боїмів, являється однією з найвидатніших пам'яток ренесансу в Україні.
 
Оскільки, у давні часи, такі каплиці будували у центрі міста біля храмів, ця споруда також не стала виключенням. Знаходиться вона біля Латинського Кафедрального Собору Успіння Пресвятої Діви Марії. Фундамент цього храму, було закладено у далеких 1360-1368 роках. Саме тут знаходиться Чудотворна Ікона Матері Божої Милосердної, "Прекрасної Зірки міста Львова", як її називали. Якщо ви заблукали у житті, радимо щиро помолитися перед цією іконою - Вона вам допоможе. Внутрішнє і зовнішнє оформлення цього Собору вражає своєю довершеністю, стає зрозумілим, що люди, які будували його були справжніми фахівцями своєї справи. Час вирушати далі..
 
На Схід від площі Ринок височіє красива дзвіниця Православної церкви Успіння Пресвятої Богородиці товариства русинів у Львові - вежа Корнякта. Протягом кількох століть саме з неї сповіщав найбільший дзвоник у місті про службу Божу і важливі події громади. Вежу декілька разів реставрували, але вона стоїть з давніх часів і тішить нас своєю неймовірною красою і загадковістю. У Львові є ще багато місць вартих уваги: личаківський Некрополь, де ховали видатних особистостей країни, пам'ятник першому друкареві І. Федорову, Стрийській парк та багато інших.
 
Автор: Аля Якимчук
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support