Кременець

Кременець
Місто Кременець здавна вважалося культурним та економічним центром північної частини волинської області. Місто-фортеця за історичними джерелами було засноване у 13-9 ст. до н.е. Перша писемна згадка датується 1227 роком.
 
Найбільшого свого розквіту досягнуло під час литовського періоду, за часів правління королеви Бони Сфорца у 16 столітті. Примітним також став російський період. Так, у першій половині 19 століття в місті відкрилася Вища Волинська гімназія, реорганізована у Волинський ліцей, на базі якого було створено Київський університет. Не дивно, що в цей період Кременець став впливовим центром освіти й науки та навіть отримав образну назву «Волинські Афіни». Славиться місто й своєю військовою історією, адже в 1916 році тут знаходилася одна з вузлових ділянок Брусиловського прориву. В роки Другої світової війни Кременець мав стратегічне значення, а також в місті активно діяли загони УПА.

Непересічне географічне розташування (знаходиться біля підніжжя Кременецьких гір) та історичне багатство робить місто цікавим для туристів. Якщо завітаєте до Кременця, радимо обов’язково звернути увагу на Собор Преображення Господнього - перший католицький вищий учбовий заклад України, Кременецький замок (Замкова гора королеви Бони), Дівочі скелі, Кременецький краєзнавчий музей, Свято-Богоявленський жіночий монастир та старовинне єврейське кладовище, яке знаходиться поряд, П’ятницький цвинтар (старовинне козацьке кладовище), Кременецький ботанічний сад та Літературно-меморіальний музей ім. Юліуша Словацького.
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support