П'ятницький цвинтар (старовинне козацьке кладовище), Кременець

6133

Координати: 50.1022626, 25.7324696
Тип місця: Пам'ятники\Пам'ятки, Цвинтар
Вхід: Безкоштовний
П'ятницький цвинтар (старовинне козацьке кладовище), Кременець П'ятницький цвинтар (старовинне козацьке кладовище), Кременець П'ятницький цвинтар (старовинне козацьке кладовище), Кременець П'ятницький цвинтар (старовинне козацьке кладовище), Кременець П'ятницький цвинтар (старовинне козацьке кладовище), Кременець П'ятницький цвинтар (старовинне козацьке кладовище), Кременець П'ятницький цвинтар (старовинне козацьке кладовище), Кременець П'ятницький цвинтар (старовинне козацьке кладовище), Кременець П'ятницький цвинтар (старовинне козацьке кладовище), Кременець
Окрім єврейського в Кременці знаходитися ще й козацьке кладовище. Колись на кладовищі стояла шатроподібна дерев’яна церква Святої Параскеви. Церкву згодом перенесли до міста, але кладовище залишили. За припущеннями краєзнавців, на ньому ховали місцевих, тому що хрести були витесані з каменю. Інтерес викликають 4 надгробні хрести у вигляді кобзи. Існує версія, що коли козаки брали штурмом Кременецький замок, загинули кобзарі. Інша ж версія говорить нам, що загиблих при штурмі козаків було поховано на кладовищі, але коли їх ховали, місцеві жителі почали казати, не негоже проводжати в останню путь вночі, а треба дочекатися ранку і поховати їх на вершині іншої гори. Коли настав ранок, люди побачили, що козаків немає, а стоять лише кам’яні хрести-кобзи, наче сторожа міста Кременця.

У Кременці також були започатковані кобзарські сезонні зустрічі. До міста приїздили відомі кобзарі з України та української діаспори. Саме з козацького кладовища починалося дійство, яке завершувалося грою кобзарів під відкритим небом.
 
Автор: Юрій Волошин
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support