Кам'янське (Дніпродзержинськ)

Кам'янське (Дніпродзержинськ)
Кам’янське було засноване як козацьке поселення. Перша згадка про місто належить до 1750 року.

Згодом, 1884 році було прокладено Катерининську, вона ж Криворізька, залізницю, яка поєднала вугільний край Донбасу з рудним краєм Кривбасу. Завдяки цьому відбувся поштовх гірничо-добувній та металургійній промисловості міста. За наявності тоді у місті руди, вугілля і водойм було обрано місце для побудови металургійного заводу. Завод було побудовано Південно-Російським
Дніпровським Металургійним Товариством із залученням іноземного бельгійського капіталу. Завод розвивався дуже інтенсивно. Відтак, у 1913 році, напередодні Першої світової війни він став найпотужнішим металургійним підприємством Російської імперії. Біля території заводу було зведено селище для робітників. Зараз ця територія вважається старою частиною міста, яке стало ядром для виникнення сучасного міста.
 
З радянських часів у місті було створено багато унікальних технологічних виробництв. Наприклад, на підприємстві “Дніпроазот” було створено деякі компоненти палива для ракети “Буран” для польоту в космос. Також у місті знаходився Придніпровський хімічний завод з уранового виробництва, де створювався «ядерний щит і меч» Радянського Союзу. Уже після Другої світової війни на тому ж “Дніпроазоті” відбувалося виробництво дейтерію - компоненту для водневої зброї.

Кам’янське отримало статус міста уже 16 червня 1917 року. День міста відзначається 14 вересня. Місто було переіменовано у Дніпродзержинськ 1936 року.

У 2016 році місто Дніпродзержинськ повернув свою історичну назву - Кам’янське.
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support