Пам'ятник Прометей, Кам'янське

13114

Координати: 48.5229148, 34.6147925
Тип місця: Пам'ятники\Пам'ятки
Вхід: Безкоштовний
Пам'ятник Прометей, Кам'янське Пам'ятник Прометей, Кам'янське Пам'ятник Прометей, Кам'янське Пам'ятник Прометей, Кам'янське
Прометей - символ міста, як багатовікова боротьба жителів за свободу і незалежність, що символізує промислове зростання міста - потужного індустріального центру.

Відкриття монумента відбулося в 1922 році. Скульптором Прометея був Олексій Сокіл. Цей художній пам'ятник, висотою 3,82 метра, виконаний в стилі модерн був прекрасним зразком ранньої радянської монументалістики. Його відливали із залишків чавуну. Єдиний пам'ятник Прометею, де він зображений розіп’ятим.

За часів Другої світової війни, німці підірвали монумент в надії, що той з бронзи. Коли пам’ятник впав, від нього відкололася рука, тоді вони зрозуміли, що монумент з чавуну. На щастя, працівники трамвайного парку забрали монумент і тим самим зберегли від переплавки. Уже після окупації міста пам'ятник відреставрували і повернули на колишнє місце.

У 2000 році місто Кам'янське святкував своє 250-річчя. Місцева міськрада планувала провести масштабну реставрацію пам'ятника Прометею. Насправді, монумент просто замінили на новий, а стару скульптуру перемістили на територію міського музею.

Автор: Юрій Волошин
Мира, 30.01.2021
ХЗ
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support