Великі Сорочинці

Сортування: orderby
Кількість:
Великі Сорочинці
Одне з найколоритніших українських сіл на Полтавщині - Великі Сорочинці. Свою популярність вони здобули завдяки Сорочинському ярмарку. Як поселення, Сорочинці відомі ще з другої половини 16 століття, під назвою Краснопіль.

Чому саме Сорочинці?

Перша версія розповідає нам, що були два брати Сорочини, які прославились в боях і тому селище назвали на їх честь. Дехто вважає, що неподалік був чоловічий Свято-Михайлівський монастир, де завжди знаходилося 40 ченців, а від їх кількості пішла назва селища. Ще одна версія говорить, що Сорочинці лежали на перетині торгових шляхів, тому часто вели торгівлю пшоном під назвою «Сорочинське», що дало назву поселенню. 

Історія міста

За козацької доби в Сорочинцях, із врахуванням окружних хуторів, знаходилося 20 000 чоловік, що на той час вважалося великим поселенням. Біля церкви, за спогадами місцевих жителів, знаходиться гора. Вважається, що це вал, який залишився ще після Полтавської битви, коли Петро І зупиняв шведів. У Сорочинцях також є чоловіча педагогічна семінарія, яка збудована 1905 року. Наразі ця будівля слугує дитячою санаторною школою-інтернатом.  Також в селищі є водонапірна вежа з першим сільським водогоном. Відомо, що будівля побудована 1927 року.
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support