Садиба-музей Гоголя, Великі Сорочинці Садиба-музей Гоголя, Великі Сорочинці Садиба-музей Гоголя, Великі Сорочинці Садиба-музей Гоголя, Великі Сорочинці Садиба-музей Гоголя, Великі Сорочинці Садиба-музей Гоголя, Великі Сорочинці Садиба-музей Гоголя, Великі Сорочинці Садиба-музей Гоголя, Великі Сорочинці
Оскільки Микола Гоголь народився саме в Сорочинцях, у будинку лікаря Трохимовського, тож саме в цьому будинку в 1929 році було відкрито перший державний музей письменника. На жаль в 1943 році він був зруйнований. В 1951 році було збудовано приміщення уже нового музею. Музей не схожий на згадуваний будинок, але він стоїть на тому ж самому місці.

Експозиція музею знаходиться в п'яти залах. Основна експозиція про письменника розміщена в третьому залі. Саме в цьому музеї можна побачити атестат про закінчення Ніжинської гімназії вищих наук, де Гоголь навчався 7 років, а також власноручні малюнки письменника.

В цьому залі знаходиться першовидання збірок письменника: "Миргород", "Арабески", "Мертві душі". Також знаходяться особисті речі: підхресна хустинка, записна книжечка, портфель, шляпа-циліндр та валіза, з якою подорожував письменник. Особливо цінними є меблі середини 18 століття з червоного дерева та посмертна маска М. Гоголя.
 
Автор: Юрій Волошин
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support