Бар

Бар
Місто Бар побачило на своєму віку чимало битв, таємних змов і різних політичних подій.

Незвичайне назва походить від міста Барі в Італії, який був місцем народження польської королеви Бони Сфорци. Вона прибула в Річ Посполиту в 1533 році і вибрала місцем своєї резиденції місто Рів, в якому наказала відбудувати замок Барі. Через деякий час все місто став називатися Барі, а потім, завдяки польській манері вимови, був перейменована в Бар.

Цей самий замок досі прикрашає місто - він зберігся у вигляді стародавніх фортифікаційних укріплень. На жаль, велика частина будинків не вціліла - вони піддалися тотального руйнування під час численних військ. У 1634 році він піддався нападу татар і турків, яке було успішно відбито. Після цього місто обрав своєю ставкою великий гетьман коронний Станіслав Конецпольський. Він наказав перетворити його в неприступний бастіон оборони держави, довівши висоту валів до 6 метрів. Проте вже в 1648 році під час повстання Богдана Хмельницького замок був зруйнований армією полковника Максима Кривоноса.

Згодом владу Польщі на даній території збереглася, і замок був відбудований. У 1672 році стався новий напад турків, яке вже було успішним, і замок на час опинився в їхніх руках. У 1768 році замок став центром влади конфедератів - польських магнатів, які оголосили війну королю. Однак незабаром після цього укріплення було стерто з лиця землі російською армією, яка прийшла на допомогу Польщі для придушення повстання.

Угода про утворення конфедерації було підписано під склепіннями костелу Святої Анни, який був заснований в 1556 році. На жаль, ця дерев'яна будівля була спалена російськими військами одночасно з взяттям Бара. Однак в XIX столітті його відбудували в камені, і зараз воно продовжує залучати паломників з усього католицького світу.

Цікава доля спіткала і Покровський монастир, який був заснований, як притулок ордену кармелітів. Потім у ньому розташовувалося училище єзуїтів, а пізніше - православний монастир. Нині він знову змінив господарів, якими є сестри місії Святого Бенедикта.
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support