Кременецький замок (Замкова гора королеви Бона), Кременець Кременецький замок (Замкова гора королеви Бона), Кременець Кременецький замок (Замкова гора королеви Бона), Кременець Кременецький замок (Замкова гора королеви Бона), Кременець Кременецький замок (Замкова гора королеви Бона), Кременець Кременецький замок (Замкова гора королеви Бона), Кременець Кременецький замок (Замкова гора королеви Бона), Кременець Кременецький замок (Замкова гора королеви Бона), Кременець Кременецький замок (Замкова гора королеви Бона), Кременець Кременецький замок (Замкова гора королеви Бона), Кременець Кременецький замок (Замкова гора королеви Бона), Кременець Кременецький замок (Замкова гора королеви Бона), Кременець Кременецький замок (Замкова гора королеви Бона), Кременець Кременецький замок (Замкова гора королеви Бона), Кременець Кременецький замок (Замкова гора королеви Бона), Кременець
Замкова гора вважається горою королеви Бони Сфорца. З цією молодою та розумною італійкою одружився король Сигізмунд І. У Кременці королева Бона не була, але за 20 років, коли місто перебувало під її владою були розбудовані костели, школи та зміцнилася фортеця. Згодом королева виїжджає до Італії, тому цей край надовго залишився у складі Польської держави. Замкова гора, крім неперевершеного краєвиду оповита ще й низкою легенд.

Одна з легенд говорить, що коли королева Бона побачила місцеві краєвиди, сказала, що це диво світу. Потім вона дала вказівку зібрати у кушнірів (майстри з виготовлення взуття) з навколишніх сіл всі шкіри вбитих тварин та пошити з цих шкір міст від гори до гори по якому вона могла б проїхати. На жаль, коли королева їхала по цьому мосту, він обірвався.

Цікава легенда пов’язана із колодязем, який знаходиться на вершині Замкової гори. Фортеця вважалася неприступною будь-якої пори року (висота гори від підошви міста до вершини 105 метрів 397 см над рівнем моря), але її слабкою стороною була відсутність води. Коли почали видовбувати в камені колодязь до води так і не дісталися. Саме тоді й зародилася легенда, що в підземеллі знаходяться скарби королеви Бони. Лише у Великодню ніч, нецілований хлопець може туди спуститися і опівночі, коли б’ють дзвони і Христос Воскрес, на 12-му ударі дзвонів відкривається вхід до того підземелля. Коли туди спуститися, то з підземелля виходить дух королеви, яка передає ключ від скарбів. Хлопець має можливість відкрити і набрати цих скарбів. На жаль, людська натура така, що вона не встоїть ні перед жінкою, ні перед скарбами, тому дзвони пробивають 12 разів і все зачиняється, тож ще ніхто звідти не повернувся.

Кременець ще називають Волинською Швейцарією. Навіть у польських путівниках писали, що із замку королеви Бони відкривається найкращий краєвид у Польській державі. На вершину цієї гори, щоб помилуватися краєвидами міста підіймався свого часу останній король Речі Посполитої Станіслав Август Понятовський. Останній імператор Російської імперії Микола ІІ також підіймався на цю гору під час своєї подорожі до Почаїва.

На північно-східній околиці міста Кременця розташовані Дівочі скелі. Справа в тому, що всі гори місцевості сферичного характеру, але одна із гір складається з валунів і каміння, тому вона має назву Дівочі скелі. Одна з легенд говорить, що під час набігів на наші землі чужоземних орд, на ціну золота цінувалися волинські дівчата. Зібравши гарних дівчат і плануючи відправляти їх до гарему сталося непередбачуване. Дівчата домовились між собою і почали вночі втікати. Коли сторожа почала їх наздоганяти, щоб не стати жертвами і не потрапити до рабства вони стрибали в урвище. З того часу ці скелі називаються Дівочими.

Інша версія говорить, що на теперішньому місці Дівочих скель міг бути дівочий монастир, куди йшли тільки незаймані дівчата, які все своє життя залишалися там. Навіть Шевченко писав про Чигирин, що “мандруючи по Україні, забрів якось я в Чигирин, і в монастир, отой дівочий, що на болоті у лозах самотньо стоїть”. За однією із версій, можливо, це був рідкісний дівочий монастир.
 
Автор : Юрій Волошин
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support