Кременецький краєзнавчий музей Кременецький краєзнавчий музей Кременецький краєзнавчий музей Кременецький краєзнавчий музей Кременецький краєзнавчий музей Кременецький краєзнавчий музей Кременецький краєзнавчий музей
Історія Кременецького краєзнавчого музею бере свій початок з середини 1930-х років, коли Західна Україна була у складі Польщі. Тодішній музей знаходився в приміщенні Кременецького ліцею й мав ім'я Віллібальда Бессера - ботаніка, який досліджував флору у нинішній Тернопільській області. Хоча частину експонатів музею з часів Другої Світової війни було втрачено, музей продовжив функціонувати. На сьогодні в музеї представлено понад сім сотень експонатів.

Музей починається залою природи. Саме ця зала оповідає історію виникнення Кременецького краю, унікального тим, що через частину регіону простягається так зване Кременецьке плоскогір'я, яке утворилося на місці Сармадського моря. Подейкують, що на дні раніше згаданого моря зберігся мінерал кремінь, який і дав назву всьому регіону. У першій залі представлені зуби морської акули, ската, скам'янілі молюски.

Надзвичайно багатою є зала археології. Там представлені різноманітні експонати - починаючи з доби пізнього палеоліту до нашої ери, а саме знаряддя праці, речі побуту представників черняхівської й трипільської культур. Також є зала з експонатами доби Середньовіччя: там увага спрямована на ознайомлення відвідувачів з періодом боротьби з монгольською ордою мешканців цих земель.

Ще в музеї є зала етнографії, яка відкриває особливості побуту й культури Південної Волині - типовий для цього краю одяг, орнаменти вишивок, вироби з кераміки, писанки. Окрім того, є зала присвячена Тарасу Шевченку, який у певний період час перебував на Волині.
 
Як дістатися!?
Здійснити захоплюючу подорож сторінками історії Кременецького краю ви зможете щоденно з 9 по 17 години. Місцезнаходження музею - вулиця Шевченка 90.
Приємних вражень!
 
Автор: Єлизавета Кравченко
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support