Каплиця Боїмів, Львів Каплиця Боїмів, Львів Каплиця Боїмів, Львів Каплиця Боїмів, Львів Каплиця Боїмів, Львів Каплиця Боїмів, Львів Каплиця Боїмів, Львів Каплиця Боїмів, Львів Каплиця Боїмів, Львів Каплиця Боїмів, Львів Каплиця Боїмів, Львів Каплиця Боїмів, Львів

Каплиця Боїмів, яка розташована біля стін Латинського собору, по праву належить до головних визначних пам'яток Львова. Вона була побудована в 17 столітті над родинним склепом Боїмів, біля нього було і міське кладовище, пізніше було заборонено ховати людей в місті і воно було перенесено за місто, засновано Личаківський цвинтар. Джордж Боїм вперше приїхав до Львова в 16 столітті, тут же він прийняв католицтво, одружився, розвивав торгівлю, а в 17 столітті попросив побудувати для себе похоронну каплицю, тепер це і є знаменита каплиця Боїмів.

Однією з головних вимог замовника було те, що каплиця повинна була представити все багатство сім'ї, її дух, розповісти про історію роду, адже Джордж був не єдиним відомим представником Боїмів. Його сім'я прославилася і завдяки Михайлу Боїма. Проживаючи в Китаї, він довго вивчав флору і фауну цієї загадкової країни і залишив після себе багато дослідницьких робіт, які зараз зберігаються у Ватикані.

Точно не відомо, але, швидше за все, будівництво велося під керівництвом А. Бемера. Художники дуже люблять цю каплицю, так як в ній зливаються два стилі: зрілий ренесанс і бароко, це називають південним маньєризмом. На західному фасаді можна побачити декоративне оформлення. Каплиця має 2 яруси, на першому ярусі є вікна, а з боків розташовані фігури св. Петра і св. Павла. На другому рівні зображені страсті Христові. Над куполом споруджується унікальна скульптура Христа, адже він не розп'ятий, як це звикли ми бачити, а сидить. В даний час каплиця Боїмів - один з відділів галереї мистецтв Львова.

Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (3)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support