Церква Св. Ольги та Єлизавети, Львів Церква Св. Ольги та Єлизавети, Львів Церква Св. Ольги та Єлизавети, Львів Церква Св. Ольги та Єлизавети, Львів Церква Св. Ольги та Єлизавети, Львів Церква Св. Ольги та Єлизавети, Львів Церква Св. Ольги та Єлизавети, Львів Церква Св. Ольги та Єлизавети, Львів Церква Св. Ольги та Єлизавети, Львів Церква Св. Ольги та Єлизавети, Львів

Одна з головних визначних пам'яток Львова - Церква святих Ольги і Єлизавети або храм Святих Ольги і Єлизавети. Розташувався храм, виконаний у неоготичному стилі, навпроти залізничного вокзалу. З упевненістю можна сказати, що Костел є символом любові одного могутнього чоловіка до однієї прекрасної жінки, що навіває дух романтики.

У 1903 році імператор Австро-Угорщини Франц-Йосиф I заклав Костел в пам'ять про свою улюблену дружину Єлизаветі, або «Сісі», як називав її сам Йосип. Сімейне життя подружжя була сповнене трагедіями і непереборними обставинами. Франц-Йосиф I був відомим шанувальником гарних жінок, але по-справжньому любив лише одну - свою дружину Єлизавету. У 1898 році, після трагічної загибелі дружини від рук терориста, імператор заклав своїми руками пам'ятник гаряче коханої дружини і назвав його на її честь.

Костел будувався протягом цілих восьми років. Керував процесом архітектор Теодор Талевський. Через кілька років, під час Першої світової війни, костел переніс перші важкі випробування. Для військових потреб були переплавлені церковні дзвони. У ході польсько-української війни з 1918 по 1919 на храм обрушився гнів української артилерії. Костел опинився в епіцентрі бойових дій і був сильно пошкоджений. У 1939 році костел пошкодила бомба, яка розірвалася неподалік. Значно пошкодження отримали стіни храму.

У 1946 році, в період правління більшовиків, костел, як і багато храмів, був закритий. Через багато років, вже в 1991 році, він отримав нову назву на честь святих Ольги та Єлизавети і був переданий під патронат української католицької церкви. Багато сил і часу було витрачено на відновлення храму. Але сьогодні костел Святої Ельжби повністю відновлений і радий приймати у себе гостей. У храмі ідеально змішалася Північнонімецька і французька готична архітектура з «домішкою» романського стилю.

Костел Святої Ельжби пропонує гостям міста безкоштовно насолодитися загадкової атмосферою храму щодня з 8:00 (без перерви) до 19:00. Також з 2014 року можно відвідати смотровий майданчик на одній із башт костела.

Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support