












Весь середньовічний Львів можна побачити на невеликій площі. Кожен будинок, кожна скульптура зберігає власну легенду, має свою таємницю. Цей музей під відкритим небом називають Площа Ринок.
Центральне місце в музейній експозиції займає Будинок міського управління, або Магістрат. Його історія почалася за часів правління Володимира Опільського. Саме він наприкінці чотирнадцятого століття став засновником першої ратуші у Львові. Протягом століть Магістрат перебудовувався, змінював свій вигляд не один раз. Свій сучасний вигляд Будинок міського управління отримав у 1851 році.
Міська ратуша - це величезна прямокутна будівля з високою вежею, яке саме по собі є пам'яткою Львова. Будівля оточена чотирма скульптурами, які встановлені на місці колишніх колодязів в 1793 році. Це постаті Нептуна, Адоніса, Амфітрити та Діани в центрі фонтанів. Кожний охочий може відвідати будівлю ратуші і оглядовий майданчик на її горі вежі. Висота вежі з зубчастих закінченням - 65 метрів. На ній встановлені величезний годинник (діаметр циферблата - 3 метри), до яких можна піднятися, подолавши 400 сходинок. З оглядового майданчика видно все місто як на долоні.
Кожен будинок на Площі Ринок має унікальну архітектуру. Зразки ренесансу представлені в східній частині. Справжніми пам'ятками України вважаються «Чорна кам'яниця» та «Палац Корнякта». Фасад Кам'яниці викладений обтесаним каменем, який в результаті окислення поліхромної розмальовки почорнів, і прикрашений скульптурами. Сьогодні тут знаходиться експозиція історичного музею, що складається з більш ніж трьохсот тисяч експонатів, що розповідають історію зародження медицини і ліків, розвитку аптеки і загадковою алхімії. Шістнадцять залів, відтворюють інтер'єр і обстановку різних епох, починаючи з середніх століть і закінчуючи дев'ятнадцятим століттям.
Палац Корнякта побудований італійськими архітекторами. Після перебудови в будівлі зберігся готичний зал - зразок світської готики п'ятнадцятого століття. Дивним місцем є Італійський дворик, який так нагадує Флоренцію і Рим. У XVIII столітті тут ставили Шекспіра і гуляли, пили запашний чай і вели світські бесіди. До наших днів зберігся прангер. Це ганебний стовп, у якого в епоху Середньовіччя карали злочинців.
Зовсім не далеко від ратуші розташований Оперний театр. Будівля виконана в стилі неоренесансну і має пишний і багатий скульптурний декор. Внутрішній інтер'єр виконаний у не менш шикарному стилі з використанням дорогих матеріалів, таких як мармур, ліпнина, прикрашений скульптурами і картинами великих майстрів.
JoomShopping Download & Support