Львівський національний академічний театр імені С.Крушельницької (Оперний театр)


Координати: 49.8437963, 24.0264022
Тип місця: Архітектура, Театри\Концертні зали
Офіційний сайт: http://opera.lviv.ua/ua/
Вхід: Платний
Lviv Theatre of Opera and Ballet Yulian Baranetskyy One of the best opera theatres in the world Lviv Theatre of Opera and Ballet Yulian Baranetskyy One of the best opera theatres in the world Lviv Theatre of Opera and Ballet Yulian Baranetskyy One of the best opera theatres in the world Львівський національний академічний театр імені С.Крушельницької (Оперний театр) Львівський національний академічний театр імені С.Крушельницької (Оперний театр) Львівський національний академічний театр імені С.Крушельницької (Оперний театр)

Оперний театр у Львові відомий по всій Європі. Складно де-небудь знайти прекраснішу будівлю. Його зображення прикрашає всі купюри номіналом двадцять гривень. Сучасна назва - Львівський національний академічний театр імені С.Крушельницької.

Необхідність побудувати окрему будівлю для міського театру з'явилася наприкінці дев'ятнадцятого століття. У конкурсі на кращий проект спорудження брали участь найвидатніші майстри своєї справи. Переможцем став Зигмунд Горголевський, директор Вищої художньо-промислової школи і відомий у всій Європі архітектор. Вимога журі - побудувати театр в центрі міста. Але тут текла річка Полтва! Здавалося, проект не вдасться реалізувати. Що було придумано для виходу з ситуації, що склалася? Річку перекрили і взяли в колектор, а під фундамент майбутнього театру поклали міцну бетонну основу. Таке рішення стало новаторським: ніколи і ніде в Європі до цього часу нічого подібного не було.

Урочисте закладення першого каменя в фундамент цієї унікальної пам'ятки України відбулося в 1897 г. Через 3 роки Оперний театр був повністю закінчений. Фінансуванням проекту займалася не тільки міська скарбниця, а й прості громадяни Львова та його околиць. Загальна вартість матеріалів і робіт склала майже два з половиною мільйони австрійських крон. Видатні майстри міста та всієї Європи працювали над будівництвом та оздобленням храму мистецтв.

Центральний карниз вінчає скульптурна композиція «Радість і страждання життя». Під нею - статуї восьми муз, покровительки різних видів мистецтв. На фронтоні встановлені бронзові скульптури генія комедії, трагедії і драми і слави, яка тримає в руках золоту пальмову гілку. Не поступається фасаду в пишному, багатому оформленні та внутрішній інтер'єр. Для декорування було використано кілька кілограмів золота, тонни різнокольорового мармуру, вишукані розписи, ліпнина, скульптури, картини видатних майстрів.

Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support