Вірменський кафедральний собор Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові


Координати: 49.8433673, 24.0305275
Тип місця: Архітектура, Релігійне
Вхід: Безкоштовний
Вірменський кафедральний собор Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові Вірменський кафедральний собор Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові Вірменський кафедральний собор Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові Вірменський кафедральний собор Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові Вірменський кафедральний собор Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові Вірменський кафедральний собор Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові

У старій частині Львова розташувався Вірменський кафедральний собор, що є пам'яткою архітектури, культури та має багату історію. Цьому храму вже виповнилося 645 років, але удосконалення внутрішнього оздоблення продовжується і сьогодні.

Практично одночасно з утворенням Львова, на його землях з'явилася вірменська діаспора - сюди майстерних ремісників і щасливих торговців запросив засновник міста князь Данило Романович Галицький. Через сто років вона була найбагатшою і найвпливовішою у Львові. У 1363 році на Львівських землях, в нинішньому старому місті, з'явився Вірменський кафедральний собор Успіння Пресвятої Діви Марії, підпорядковувався безпосередньо католікос всіх вірмен в Ечміадзині, духовному центрі вірмен усього світу.

Зодчим храму став майстер Сілезії Доре. Кожне покоління вірменської діаспори, з плином часу, вносило в архітектуру храму все нові і нові елементи. Однак в 1676 році, у Львові трапився велика пожежа, в результаті якого храм був майже повністю знищений. Відновлення храму тривало аж до 1726, і тоді була встановлена ​​статуя Святого Христофора. Він повинен був стати захисником храму.

Однак Святий Христофор не допоміг, і в 1773 році трагедія повторилася. Правда, на цей раз на відновлення пішло всього 6 років. Але саме воно внесло істотні зміни в зовнішній вигляд центральної будівлі та дзвіниці. У 1908 році, в процесі реставрації архітектор Ф. Мінчевскій поміняв вигляд фасаду храму, який виходить на Краківську вулицю. Він придбав псевдоготичний стиль.

За часів Радянської влади вірмено-католицьке архієпископство було ліквідовано, а разом з ним і закритий Собор. У наслідок, у ньому були по черзі то сховище картинної галереї Львова (нині Львівська галерея мистецтв), то - музею ім. Леніна. І тільки в 2000 році цей храм був переданий Вірмено-апостольської церкви. Перше богослужіння в храмі відбулося в січні 2001 року.

Вірменський собор складається з трьох невеликих двориків, пов'язаних між собою. Це Монастирський дворик, Христофоров дворик, Південний дворик. У середині, оточений трьома двориками, розташований сам собор. Всередині собору мозаїчний звід, створений руками Юзефа Мехоффера, стіни розписані майстром Яном Генріхом Розеном в 1925-1928 роках, причому багато фігури мозаїки відображають видатних мешканців міста цього періоду, у тому числі митрополита Андрея Шептицького.

Основною визначною пам'яткою, розташованої в Східному дворику, є колона коринфського ордера, яка присвячена Святому Христофору. У Центральному дворику розташована дерев'яна каплиця «Голгофа». Вона візуально продовжує скульптуру «Спаситель з хрестом». Своїми розмірами і розташуванням вона манить до себе туристів. Крім того, в цьому унікальному соборі після відходження Львова до Польщі були створені унікальні мозаїки і фрески, які відновлюються після повернення храму вірменської діаспори Львова.

Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support