Церква Успіння Пресвятої Богородиці, Львів


Координати: 49.8420458, 24.0344837
Тип місця: Архітектура, Релігійне
Церква Успіння Пресвятої Богородиці, Львів Церква Успіння Пресвятої Богородиці, Львів Церква Успіння Пресвятої Богородиці, Львів Церква Успіння Пресвятої Богородиці, Львів

Успенська церква розташовується на вулиці Руській, але це зовсім не означає того, що на ній раніше жили одні русини (українці). Це місце завжди було центром розвитку російської культури і православ'я, цьому не завадили і тиск католиків з польською державою, якому протистояти було дуже важко. Незважаючи на всі перепони, Успенська церква змогла встояти перед обличчям часу та історії, тому навіть в даний час кожен бажаючий може насолодитися її видом і дізнатися всі подробиці про її історію.

Успенська церква є цілим ансамблем архітектури, який по праву називається геніальним творінням української епохи Відродження. У той час церква перебувала під патронатом Ставропігійського братства, воно ж потім і протистояло впливу католицизму і ополячувати українців, представники братства всіма способами відстоювали права русинів. Близько цілого століття йшла боротьба за зрівняння прав міщан та інших жителів країни.

При церкві були друкарня, музей, школа і бібліотека. Тут в 1918 році проводилися збори Української Народної Ради, яка пізніше, як відомо, перетворилася в парламент Західноукраїнської Народної Республіки. Успенська церква включає в свій ансамбль: безпосередньо церкву, дзвіницю (вежу Корнякта), каплицю трьох святителів. Вона була побудована в 16 столітті і з тих пір немало зазнала перетворень.

Церква кілька разів горіла, але щоразу Ставропігійське братство намагалося повернути їй колишній вигляд. Вежа ансамблю вважається найкрасивішою у Львові, її висота сягає 66 метрів. У 1779 році у дзвін башти влучила блискавка і він розплавився, аж цілих 4 роки знадобилося на те, щоб вилити новий, і ось з тих пір його дзвін щодня чути над Львовом. Неймовірно красивим також вважається Домініканський собор, який входить в ансамбль Старого міста і перебувати під захистом ЮНЕСКО.

Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support