#FINDWAY Львів за 3 години - пішохідний оглядовий маршрут jQuery( document ).ready(function() { jQuery(".magnific_popup").magnificPopup({ type: "image", enab.. Product #: 1 based on 0 reviews

Львів за 3 години - пішохідний оглядовий маршрут

Тип маршрута:
Міський
Пішохідний
Тип поверхні:
Асфальт
Тривалість:
Декілька годин
Львів - це культурна столиця України.
 
Місто, яке манить туристів з усього світу. Місто Лева, кави, шоколаду, Легенд, місто шоколаду і неймовірної архітектури. Львів, це місто по якому можна просто гуляти годинами і насолоджуватися його атмосферою. Для цього ми зібрали для вас найцікавіші місця міста в одному маршруті.
 
Під час оглядового маршруту по Львову ви зможете ознайомитися з основними пам'ятками міста, такими як:
- Залізничний вокзал
- Церква Святої Ольги та Єлизавети
- Пам'ятник Степану Бандері
- Музей «Тюрма на Лонцького»
- Собор Святого Юра
- Парк ім. Івана Франка
- Палац Потоцьких
- Театр опери та балету
- Пам'ятник Т. Шевченку
- Вірменський собор
- Площа Ринок
- Оглядова вежа на Львівській ратуші
- Костел Бернардинів
- Музей Арсенал
- Вежа Корнякта
- Порохова вежа
- Домініканський собор
- Високий Замок

 
Почнемо наш маршрут від місця, яке бачать майже всі туристи та подорожувальники міста Лева - Залізничного вокзалу. Історія львівського залізничного вокзалу почалася ще в далекому 1862 році, саме тоді завершили будівництво колії від Львова до Перемишля. На той час Львівський вокзал вважався одним із найсучасніших вокзалів Європи. Від вокзалу, по алеї, треба буде пройти до вулиці Городоцької. На розі двох вулиць ви одразу побачите Костел Святої Ольги та Єлизавети. Костел неоготичної форми вражає своїми розмірами. Храм збудували у Львові в 1911 році, за задумом польського духовенства, щоб підкреслити польський характер міста, на противагу собору Святого Юра. Одразу справа від костелу ви побачите монумент Степану Бандері. Позаду пам’ятника помітно чотири опори, кожна з яких символізує певний час українській історії: Княжий період, період козацтва, період Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, а також сучасної незалежної України.
 
До наступного об’єкта треба буде йти саме по вулиці Степана Бандери, близько 15 хвилин. Уже перед самим її закінченням, з правого боку, треба буде звернути на маленьку вулицю Брюллова. У першому ж будинку ви побачите доволі похмурі невиразні двері, не лякайтеся, ви прийшли за адресою, адже це перший в Україні музей-в’язниця - «Тюрма на Лонцького». Музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» розташований у Львові в приміщенні тюрми, де розміщувалися каральні органи трьох окупаційних влад: польської, радянської та німецької.
 
Щоб дійти до наступного об’єкта треба трохи пройти назад і повернути на вулицю Професорську. Уже за пару хвилин ви побачити величний Собор Святого Юра. Пройшовши крізь браму, помітите величний рококовий архітектурний ансамбль XVIII століття, що домінує на високому узгір'ї над Львовом. У підземній частині собору знаходяться саркофаги найвизначнішого діяча Греко-Католицької Церкви - митрополита Андрея Шептицького та інших ієрархів. Зовсім поруч розкинувся найстаріший парк на території України - парк імені Івана Франка. Парк розміщений між вулицями Листопадового Чину і Крушельницької, на схилі одного з пагорбів Львівської височини. Наразі це місце відпочинку, розваг, зустрічей та прогулянок у самому центрі міста. Нещодавно парк був дещо відновлений: реконструювали алеї, встановили нові ліхтарі, лавочки і смітники, підживили трав’яний покрив, що сподобалося не тільки людям, але й білкам – чисельним мешканцям цього парку. Одразу перед парком ви побачите розкішну будівлю одного із найстаріших університетів України та Східної Європи - Львівського національного університету ім. Івана Франка. Одразу зліва від Головного корпусу університету, в одній із арок ви побачите Будинок вчених - справжню перлину української архітектури. Приміщення будували протягом 1897-1898 років у стилі палацової архітектури середньоєвропейського бароко. Будинок вчених був побудований під керівництвом віденських архітекторів, а до 1939 року використовувався як казино.
 
Повернувшись на два квартали назад, по вулиці Словацького треба буде повернути наліво, а через 100 м ліворуч ви побачите величну будівлю у стилі французького неоренесансу - Палац Потоцьких. Палац був збудований за проєктом французького архітектора Людвіга де Верні, за участі польського архітектора, на місці невеликої садиби, яка належала роду Потоцьких. Імпозантний палац прикрашений рельєфами, ліпниною, настінним живописом і вітражами. Пройшовши далі по вулиці Миколи Коперника ви дійдете до площі Адама Міцкевича й одразу побачите монумент національному польському поетові. Хоча за життя Адам Міцкевич жодного разу не був у Львові, 1897 року Львівське літературне товариство ім. Адама Міцкевича виступило з ініціативою встановлення пам’ятника поетові у рамках підготовки до святкування століття від дня його народження. Пам’ятник видатному поетові відкрили 30 жовтня 1904 року.
 
Але, озирніться навколо, ви знаходитесь на головній вулиці Львова - проспекті Свободи. Ви одразу побачите пам'ятник видатному українському поету, художнику та громадському діячу Тарасу Шевченку. Одразу біля монумента “Хвиля національного відродження” - бронзова плита з фігурними рельєфами героїв творів Тараса Шевченка. Якщо ви подивитесь ліворуч, то на будинку музею етнографії побачите «сидячу» статую Свободи. Насправді, жінка в короні з променями і смолоскипом у руках – частина скульптурної композиції “Ощадність”. Існує думка, що львівська статуя Свободи була зроблена на пару років раніше оригінальної статуї Свободи у Нью-Йорку, але достеменно цього ніхто не знає. Пройдіться далі по алеї і ви побачите будівлю Львівського оперного театру. Ще до його побудови на цьому місці текла річка Полтва, тому її русло пустили під землею. Річку і зараз можна побачити, спустившись у підземні кафе з правої сторони театру. Також перед театром працює фонтан, який став улюбленим місцем зустрічі львів'ян та гостей міста. На площі перед Львівським оперним театром часто відбуваються основні заходи у місті - ярмарки, концерти, спільні молитви, крім того, кожного року тут встановлюють новорічну ялинку.
 
Поверніть праворуч, і йдіть вулицею Лесі Українки - спочатку ви пройдете біля найпопулярнішого сувенірного ринку Львова - Вернісажу, а потім побачите Храм Преображення Господа, збудований у XVIII сторіччі. Одразу після храму звертайте праворуч на вулицю Краківську, ви уже у Вірменському кварталі. Ліворуч від вас буде маленька брама - це вхід до Вірменського кафедрального собору. За історичними твердженнями, Вірменський собор звели ближче до кінця XIV століття, тож він є частиною Світової спадщини, що охороняється ЮНЕСКО. Окрім цього, собор - єдина сакральна споруда, що презентує Вірменську апостольську церкву на заході України.
 
Поверніться на один квартал назад і йдіть паралельною вулицею Театральній. Зовсім скоро, праворуч від себе, ви побачите Гарнізонний храм апостолів Петра й Павла. Збудований у стилі раннього бароко, ще на початку XVII століття, за взірцем римської святині Іль-Джезу - одна з найбільш культових споруд Львова. Після ліквідації Ордену Єзуїтів храм виконував функції військової гарнізонної церкви.
Йдіть далі вглиб міста по вулиці Шевській і ви опинитесь у самісінькому серці Львова - на площі Ринок. Площа виникла у XIII–XIV ст. як центральна частина “міста в мурах”, розпланованого тоді згідно із засадами привілею Магдебурзького права. Забудова, що оточує площу сьогодні, формувалася протягом століть і зберігає елементи та нашарування різних стилів і епох. Наразі кожен будинок на львівській площі Ринок визнаний пам'яткою архітектури національного значення в Україні, а весь ансамбль Львівського середмістя включений до світової спадщини ЮНЕСКО. Тут ви також матимете можливість піднятися на вежу Ратуші – центральний оглядовий майданчик міста Львова. Щоб дістатися вершини вам доведеться здолати 408 сходинок, але зусилля не будуть марними. На самому піку Ратуші встановлені годинникові дзвони, які кожні 15 хвилин знаменують львівський час.
 
Спустившись із Ратуші, повертайте ліворуч і рушайте по вулиці Сербській до її закінчення. Ви прийшли на Соборну площу. Праворуч ви побачите пам’ятник засновнику міста, відомому політичному діячу і полководцю, князю із королівською короною - Данилу Галицькому. Сам пам’ятник являє собою бронзову фігуру Данила Галицького на коні, що підноситься на гранітному постаменті, який прикрашає барельєф корони, а його загальна висота складає 10 метрів. Одразу на цій Соборній площі ви бачите Костел і монастир бернардинів. Монастир бернардинів довгий час був зовнішнім форпостом системи укріплень Львова. Виконувати цю оборонну функцію йому дозволяли власні системи укріплень і, в разі потреби, він захищав фланговим вогнем східні кордони міста. До наших часів збереглася тільки східна стіна укріплень та Глинянська вежа — з боку площі митної, щоб її побачити обійдіть костел з правої сторони. Обійшовши, ви опиняєтесь на вулиці Підвальній. Пройшовшись по вулиці, ліворуч ви побачите фортифікаційну споруду середньовічного Львова - Міський арсенал, побудований приблизно у XIV столітті. Наразі у приміщенні львівського міського арсеналу знаходиться музей зброї «Арсенал», де експонується виставка різноманітної зброї понад тридцяти країн світу.
 
Йдіть далі по вулиці Підвальній до Блошиного ринку, його ви точно визначите за великою купою книжок, що продаються просто неба. Ліворуч розташована вежа Корнякта, що також відома завдяки своїм дзвонам на чолі з найбільшим на Галичині – дзвоном «Кирило» вагою 6,5 тонн. Ця вежа має висоту 66 метрів і отримала назву від свого фундатора, одного з найбагатших тогочасних купців – виноторговця Костянтина Корнякта. Якщо повернути ліворуч від блошиного ринку, то ви вийдете на величну архітектурну пам’ятку пізнього бароко - Домініканський собор. Монастир домініканців, на цьому місці заснували ще у XIII столітті, на прохання дружини українського князя Лева Даниловича - угорської принцеси Констанції. А новий храм, який нагадує костел святого Карла у Відні, спорудили в середині XVIII століття.
Повертаючись знову до блошиного ринку, ви побачите найбільшу оборонну вежу Львова - Порохову вежу. Це одна з чотирьох збережених веж зовнішньої системи давніх міських укріплень. До наступного об'єкта треба вже підійматись нагору, по вулиці Винниченка. З правого боку ви побачите будівлю з яскравим стилем римського бароко - Церкву Стрітення Господнього. Проєкт мурованого кам'яного костелу розробив італійський архітектор Джованні Джизлені у середині XVII століття за зразком храму Санта Сусанна в Римі. Спорудження храму тривало близько сорока років та було завершено завдяки фундації короля Яна III Собеського.
 
Для підкорення останньої точки маршруту вам доведеться збиратися нагору, тож наберіться терпіння. Від попереднього храму треба буде повернути праворуч на вулицю Максима Кривоноса або краще скористатися GPS і йти за мапою, щоб не заблукати. Високий замок отримав свою назву завдяки фортеці, залишки якої збереглися на території. Але зараз це місце відомо, завдячуючи панорамному оглядовому майданчику. Розташований майданчик на висоті 413 м над рівнем моря, а до нього ведуть спіралеподібні металеві та кам’яні сходи з 349-ма сходинками. З майданчика відкриваються неймовірні краєвиди на історичну частину міста, що і приваблює будь-якого туриста. Часто тут залишаються, щоб зустріти захід сонця.
 
Підкорюйте нові вершини та прислухайтеся серцем до колориту цього чудесного міста Лева!
Деталі маршрута
Довжина маршруту 12 км
Координати старту 49.839721, 23.9943686
Координати фінішу 49.8464789, 24.0331721
Додаткова інформація
Доступ взимку Доступно
Доступ для людей з інвалідністю Доступно
Підходить для сім'ї Так
There are no reviews for this product.
Написати відгук
BadExcellent
Facebook comment