Музей «Тюрма на Лонцького», Львів Музей «Тюрма на Лонцького», Львів Музей «Тюрма на Лонцького», Львів Музей «Тюрма на Лонцького», Львів Музей «Тюрма на Лонцького», Львів Музей «Тюрма на Лонцького», Львів Музей «Тюрма на Лонцького», Львів Музей «Тюрма на Лонцького», Львів Музей «Тюрма на Лонцького», Львів Музей «Тюрма на Лонцького», Львів Музей «Тюрма на Лонцького», Львів Музей «Тюрма на Лонцького», Львів
Історія
Зараз це музей-меморіал «Тюрма на Лонцького», хоча у XX столітті цю будівлю було збудовано спеціально для утримання заарештованих дисидентів. Серед відомих українців, які в певний проміжок час там знаходились, були Левко Лук’яненко, В’ячеслав Чорновіл, Ірина Калинець, Зорян Попадюк, Стефанія Шабатура. Вона має підвальний поверх і ще три. Ця будівля немов застигла у часі: збереглися давні замки і спеціальні кнопки, які могли б відчинити тюрми у разі надзвичайної ситуації, а на першому поверсі досі висить розпорядок дня, за яким жили в’язні.
 
Експозиція
У 1956 році в’язницю було реконструйовано, і лише тоді провели до будівлі опалення, але, наприклад, стіни та підлога залишилися такими ж жахливими - ініціатори музейного комплексу намагалися максимально наблизити його до того вигляду, який він і мав, коли використовувався за призначенням. У радянські часи у камері, призначеній для однієї людини, могло знаходитись понад десять осіб. Зараз у камерах є ліжка, але це не більше, ніж новітні експонати - тоді у тюрмі їх не було, і люди спали покотом, якщо взагалі могли спати. Також одна з кімнат відводилася для фотолабораторії. Робітники, які там працювали робили фото підозрюваних. На сьогоднішній день ці фото-картки збереглися, як і список розстріляних полонених. Ці прізвища розміщені на символічній дошці пам’яті.
 
Також у музеї зберігаються протоколи допитів, і список питань, які задавались підслідним. Дивлячись на відповіді стає ще гірше - багато людей були ув’язнені через упередження та ставлення до них тогочасної влади, і не винні насправді люди нічого не могли з цим зробити. Також у справах деяких в’язнів можна знайти свідчення допитувачів, що підозрювані не доповідали їм нічого. І такі безпідставні судження призвели до масових розстрілів, коли нотатки в’язнів говорять про протилежний розвиток подій. Більш того, на стінах є цифрові графіті - такі собі календарі, де закреслювалися дні, які в’язні відбули у цій будівлі. Або виведені крейдою молитви, в яких зберігалась надія цих людей на те, що вони виживуть.
 
У тюрмі збереглася і тодішня атмосфера, тому цей музей сподобається далеко не всім, але буде чудовою нагодою дізнатися більше про життя дисидентів двадцятого століття, і, без сумніву, є захоплюючою локацією для людей, які цікавляться так званим “чорним туризмом”.
 
Як дістатися?
Музей розташований на вулиці Степана Бандери 1.
Вхід та екскурсія по ньому безкоштовні, але зважайте, що він не працює у понеділок та суботу, а у робочі дні зачиняється на перерву з 1 до 2 години дня.
 
Автор: Єлизавета Кравченко
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support