Оглядовий майданчик Ратуши, Львівська міська рада

7220

Координати: 49.841712, 24.0317023
Тип місця: Дахи, Панорами\Краєвиди
Вхід: Платний
Парковка: Відсутня
Доступність для людей з вадами руху: Частково
Оглядовий майданчик Ратуши, Львівська міська рада Оглядовий майданчик Ратуши, Львівська міська рада Оглядовий майданчик Ратуши, Львівська міська рада Оглядовий майданчик Ратуши, Львівська міська рада Оглядовий майданчик Ратуши, Львівська міська рада Оглядовий майданчик Ратуши, Львівська міська рада Оглядовий майданчик Ратуши, Львівська міська рада Оглядовий майданчик Ратуши, Львівська міська рада Оглядовий майданчик Ратуши, Львівська міська рада Оглядовий майданчик Ратуши, Львівська міська рада
Львівська ратуша — це будинок з вежею в центрі Львова. Знаходиться за адресою площа Ринок, 1. Будівля є адміністративною і весь час її існування слугує місцем перебування центральної міської влади міста.
 
Історія
За згадками з історії львівська ратуша пережила багато битв, перебудов та падінь. Перша ніби-то була побудована з дерева в 1370-х роках. Але все що є, це згадка про те, що у 1381 вона вщент згоріла. Трохи пізніше, є підтвердження існування ратуші, що вже більше схожа на типові, що будувались у німецьких містах, заснованих на магдебурзькому праві. Там було дві зали, одна для засідань і друга торгова. Будівля й надалі змінювалась, перебудовувалась, збільшувалась і розширювалась. На початку XVI ст. ратуша була добудована та довго не вистояла. У 1527 під час пожежі дуже постраждала. Будівлю знов відбудували, та наприкінці XVI ст. знов була пожежа.
 
З того часу чимало всього сталось з Львівською ратушею. Такою, як ми звикли її бачити вона стала в 1830-х роках. З того часу майже не було масивних перебудов. Були битви, пошкодження, але під кінець XIX ст. будівля набула чинного вигляду. Були встановлені нові годинники, прапор. З 1939 року і до тепер будівля слугує Львівській міській раді.
 
Цікавинки
Сьогодні Ратуша одним із найбільш популярних туристичних місць Львова. Безкоштовно можна оглянути перші декілька поверхів будівлі, та за бажанням і з невеликою оплатою подолати 364 сходинки щоб піднятись на оглядовий майданчик, що розташований на вершині вежі. Вежа заввишки 65 метрів і вважається найвищою в Україні. Саме тому, з неї відкриваються неймовірні панорами міста Лева.
 
Цікавий факт - в будні о дванадцятій годині дня та шостій вечора звучить сурма — виконує один сурмач. На вихідних з дев’ятої до дев’ятої щогодини звучить фанфара, виконують вже два сурмачі.
 
Працює ратуша з понеділка по четвер з 9.00 до 18.00, та в п’ятницю з 9.00 до 17.00. Квиток для відвідання оглядового майданчика коштує орієнтовно 50 грн.
 
Як дістатись?
Від залізничного вокзалу до зупинки “Площа Ринок” трамваєм №1 або №9.
Автор: Ксенія Золотухіна
 
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support