Музей Арсенал, Львів

3640

Координати: 49.8413729, 24.0352964
Тип місця: Музеї
Вхід: Платний
Парковка: Відсутня
Музей Арсенал, Львів Музей Арсенал, Львів Музей Арсенал, Львів
Історія
Львівський міський арсенал - визначна пам’ятка архітектури та оборонна споруда шістнадцятого століття. Сьогодні тут розташований єдиний в Україні музей зброї. У ті часи Львів розташовувався на перетині шляхів між заходом та сходом, тому був привабливим для загарбників. А після спорудження двох замків у Львівській області, виникла необхідність мати схожу оборонну споруду в самому місті.
 
Архітектура
Арсенал зведено з великих кам’яних блоків впритул до високого муру міських укріплень у 1555 році. У самому приміщенні тоді відливали гармати, поряд розміщувався склад боєприпасів. Над головним входом в арсенал колись розміщувалися різні написи, один із них говорив: “Щасливе місто - те, яке в час спокою турбується про безпеку”.

Подейкують, що у вежі, яка була недалеко від арсеналу мешкав міський кат і проводив допити. У сімнадцятому столітті в підвалах арсеналу тримали в полоні українських козаків та гайдамаків, учасників українського визвольного повстання. В одному з казематів розташовувалась камера тортур. Коли у 1772 році у Львів вторглися австрійці, будівлю остаточно переобладнали на тюрму.
 
Сьогодення
З 18 травня 1981 року на цьому місці знаходиться музей зброї - той, який нам відомий і нині. На нижньому поверсі облаштовано виставковий зал, де зібрана зброя різних епох та понад 30 країн світу, а також відома статуя Святого Михаїла, який, нібито вбиває сатану. Зали побудовані за хронологічно-тематичним принципом, а саме за видами та місцем виготовлення зброї. Експоновані пам’ятки допомагають у формуванні уявлення про процес еволюції зброї та її типи, тому музей буде цікавим навіть тим, хто зовсім не розуміється на військовій справі. А розкішне оздоблення представлених видів дає змогу говорити про них як про витвори ужиткового мистецтва.
 
Як дістатися?
Наразі він вільний для відвідування, але перед походом туди краще перевірити офіційний сайт музею для уточнення графіку роботи. Сама ж будівля розташована в центрі міста, на вулиці Підвальній 4.
 
Автор: Єлизавета Кравченко
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support