Палац Потоцьких, Львів

3565

Координати: 49.8379825, 24.0267187
Тип місця: Музеї, Архітектура, Замки\Садиби\Фортеці
Вхід: Платний
Парковка: Відсутня
Палац Потоцьких, Львів Палац Потоцьких, Львів Палац Потоцьких, Львів Палац Потоцьких, Львів Палац Потоцьких, Львів Палац Потоцьких, Львів Палац Потоцьких, Львів Палац Потоцьких, Львів
Історія
Ще півтора століття тому Палац Потоцьких був осередком культурного життя Львова. Його власник, граф Альфред II Потоцький збудував палац для прийомів. А на початку XIX століття на цьому місці був сад на березі Полтви. Граф купив ці землі та побудував мисливський будинок, але через кілька років його смаки змінилися і він взявся за будівництво палацу у стилі французького класицизму. Головний фасад від вулиці Коперника відокремлюють масивні ковані ворота, з боків - два флігелі для сторожа, збоку заднього фасаду збудована тераса, яка веде до парку.
 
Трагедія
22 листопада 1919 року на палац впав американський літак, який брав участь у показових польотах над Львовом з нагоди першої річниці зайняття міста поляками. Через падіння літака, і пожежі, яка за тим послідувала, верхні поверхи палацу були практично зруйновані і реставрація зайняла більше 30 років.
 
Після цього він був перейменований радянською владою на Палац Щастя і чи не більшість львів’ян мріяла про шлюб у цьому місці. У 2000 році будівлю було передано місцевій мистецькій галереї і понині він є відомим архітектурним комплексом.
 
Як дістатися?
Палац знаходиться на вулиці Коперника 15 - в самому центрі міста, і з площі Ринок сюди добиратися пішки близько десяти хвилин.
Гарної прогулянки!
 
Автор: Єлизавета Кравченко
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support