Літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди, Сковородинівка Літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди, Сковородинівка Літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди, Сковородинівка сковородинівка Цікаві місця України харківська область сковородинівка Цікаві місця України харківська область Літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди, Сковородинівка Літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди, Сковородинівка Літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди, Сковородинівка Літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди, Сковородинівка Літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди, Сковородинівка Літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди, Сковородинівка Літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди, Сковородинівка Літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди, Сковородинівка Літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди, Сковородинівка сковородинівка Цікаві місця України харківська область сковородинівка Цікаві місця України харківська область сковородинівка Цікаві місця України харківська область сковородинівка Цікаві місця України харківська область

У селі Сковородинівка знаходиться один з найвідоміших музеїв Харківської області – музей Г.С. Сковороди. У другій половині XVIII століття в селі було розпочато закладання парку та будівництво садибного будинку, в якому якраз незадовго до своєї смерті і оселився Г.С. Сковорода – видатний український просвітитель, філософ і поет XVIII століття. Музей було відкрито в 1922 році. В «Національному літературно-меморіальному музеї Г. С. Сковороди» експонуються книги, картини, предмети українського побуту, які яскраво передають дух того часу. Але головне місце посідає експозиція, присвячена саме життю Григорія Савича, його поетичній і педагогічній спадщині.

Сковородинівський заповідник прекрасний у будь-який час року, але особливо він привабливий в травні, коли цей тихий куточок оживляє традиційний сковородинівський ярмарок.

Світлий одноповерховий будинок, побудований в класичному стилі, стоїть на невеликому пагорбі. Одна з його кімнат - меморіальна. Тут відтворено обстановку, що оточувала Г. С. Сковороду в останні роки його життя: старовинне бюро, на якому лежать рукописи, книги, гусяче пір'я; ліжко, укрита домотканим рядном; скриню; на стіні - селянська свитка.

Три зали музею знайомлять відвідувачів з життям і творчістю видатного філософа і поета, з оточувала його атмосферою. Серед експонатів - діорама с. Чорнухи на Полтавщині, де народився Г. С. Сковорода, фотографії та малюнки місць, пов'язаних з його життям, портрети друзів і сучасників. Книги, одяг, предмети побуту ХVIII ст. дозволяють відчути колорит епохи. Є й унікальні експонати - годинник з дарчим написом Сковороди і скрипка, на якій він грав.

Будинок-музей оточує старовинний парк, прогулявшись по алеях якого можна спуститися до ставка.

На березі ставка стоїть сімсотрічний дуб. Пошкоджений в роки Великої Вітчизняної війни дуб усох. Зараз він обнесений металевою решіткою з підписом: «Дуб-велетень, під яким любив працювати Г. Сковорода». Поруч з деревом встановлена гранітна брила, на якій викарбовано погрудне зображення Г. Сковороди (скульптори - Д. Сова та Л. Жуковська).

Тут же неподалік біля с.Бабаї розташований гідрологічний пам'ятник природи місцевого значення, відомий як «Холодна сковородинівська криниця». Згідно з легендою, мандрівний філософ сам розкопав це джерело.

У 1960 р поруч з джерелом в Бабаях була встановлена меморіальна дошка, яка вказує, що джерело є пам'яткою історії та культури.

 

Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (8)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support