Садиба Шарівка, палац Кеніга (Палацово-парковий комплекс Шарівський) Садиба Шарівка, палац Кеніга (Палацово-парковий комплекс Шарівський) палацово-парковий комплекс «шарівка» Цікаві місця України харківська область палацово-парковий комплекс «шарівка» Цікаві місця України харківська область палацово-парковий комплекс «шарівка» Цікаві місця України харківська область палацово-парковий комплекс «шарівка» Цікаві місця України харківська область палацово-парковий комплекс «шарівка» Цікаві місця України харківська область палацово-парковий комплекс «шарівка» Цікаві місця України харківська область Садиба Шарівка, палац Кеніга (Палацово-парковий комплекс Шарівський) Садиба Шарівка, палац Кеніга (Палацово-парковий комплекс Шарівський) Садиба Шарівка, палац Кеніга (Палацово-парковий комплекс Шарівський) Садиба Шарівка, палац Кеніга (Палацово-парковий комплекс Шарівський) Садиба Шарівка, палац Кеніга (Палацово-парковий комплекс Шарівський) Садиба Шарівка, палац Кеніга (Палацово-парковий комплекс Шарівський) Садиба Шарівка, палац Кеніга (Палацово-парковий комплекс Шарівський) Садиба Шарівка, палац Кеніга (Палацово-парковий комплекс Шарівський) Садиба Шарівка, палац Кеніга (Палацово-парковий комплекс Шарівський) Садиба Шарівка, палац Кеніга (Палацово-парковий комплекс Шарівський) палацово-парковий комплекс «шарівка» Цікаві місця України харківська область палацово-парковий комплекс «шарівка» Цікаві місця України харківська область палацово-парковий комплекс «шарівка» Цікаві місця України харківська область
Ми звикли жити у великих містах, заглиблюючись в роботу, в інтернет, навіть не підозрюючи про те, що в окрузі міста існує безліч неймовірних, таємничих і прекрасних місць. Але існує у Харківській області одне дуже цікаве і романтичне місце - Шарівський замок. З вигляду може здатися, що це звичайна, нічим неприваблива садиба, з парковою зоною, але це не так. Замок несе за собою дивовижну романтичну історію.
 
Шарівський палац - приголомшливе своєю красою білокам'яна будівля кінця XIX століття. Своє сьогоднішнє ім'я він отримав від селища Шарівка, в якому і знаходиться. Колись невеличке село і прилеглі до нього землі належали поміщикам Ольховським. Вони і побудували тут садибу - справжню резиденцію.
 
Шарівський палац побудований в неоготичному стилі, який як раз увійшов в моду в кінці XIX століття. Поміщик Ольховський чітко вловив нові тенденції західноєвропейської архітектури і як не можна до речі використовував нововведення при зведенні свого маєтку. При цьому він подбав і про збереження первозданної краси природи. Шарівський замок дуже гармонійно, можна сказати, вдало вписується в місцевий ландшафт.
 
З 1860 Шаровська садиба переходить до нових власників - братів Гебенштрейтерам. Вони зводять на найвищому пагорбі замок з терасами і прикрашають його екзотичними насадженнями. У 1881 році Шарівський замок придбав відомий в ті часи цукровий магнат Леопольд Кеніг. В перекладі з німецької слово «Кеніг» означає король. Леопольд дійсно був справжнім цукровим королем. Справи його йшли вгору, тому він не шкодував коштів на удосконалення палацового комплексу і паркової зони, використовував останні досягнення науки і техніки. Так з'явилися господарські будівлі для прислуги (у стилі неоготики!), Будинок управляючого, стайні, гаражі для машин, великий фазанник і навіть власна електростанція. Не дарма Шарівський замок ще називають у народі цукровим палацом. Кеніг запросив кращих майстрів і садівників для благоустрою своєї резиденції.
 
Територія парку навколо палацу також була значно розширена і доповнена новими видами рослин, у тому числі і екзотичними. При цьому враховувалися особливості місцевого ландшафту і рослинного світу. Весь палацовий ансамбль повинен був відповідати високому європейському рівню. Сьогодні в парку ростуть старовинні дуби, блакитні ялини, ясени та ін. Вік одного з дубів становить близько 600 років! Тут також знаходяться дуже мальовничі ставки. Через один з них перекинуто кам'яний місток. Він веде на так звану цукрову гірку.
 
Розширюючи присадибну територію, Кеніг навіть потіснив довколишнє село, за що його недолюблювали в народі. Він придбав у сусідній губернії кілька десятин землі і мало не силою переселив туди місцевих жителів. Нове село стало утворюватися в двох кілометра від колишнього місця.
 
Час наклав на замок свій відбиток. Незважаючи на те, що Шарівський палац довгий час приходив в запустіння, він і сьогодні не втрачає своєї привабливості. Вціліли деякі елементи декору, багата ліпнина, розписні плафони та ін. Навіть якщо здалеку дивитися на замок, відчувається його велич і вишуканість. До сьогоднішнього дня вважається збереженим кабінет власника, який вражає внутрішнім інтер'єром своєї бібліотеки, предметами меблів, ліпленням, розписами, дубовими панелями і печами, облицьованими кахлем художньої роботи. На другому поверсі розташовувався блакитний зал з розписаним стелею і хорами для оркестру, мармуровими камінами, прикрашеними вазами. У тому ж стилі, аналогічним палацу вибудувана практично кріпосна стіна з боку парадного в'їзду, яку і донині вінчає прерасно збереглася загострена кована решітка. Там же, біля в'їзних воріт, стоїть прекрасний будиночок варти.
 
романтичне місце, Шарівський замок, який розташований в Харківській обл. З вигляду може здатися, що це звичайна, нічим неприваблива садиба, з парковою зоною, але це не так. Замок несе за собою дивовижну романтичну історію
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support