Пам’ятник «Українська писанка», Хортиця

13833

Координати: 47.8321721, 35.0854826
Тип місця: Пам'ятники\Пам'ятки
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Так
Пам’ятник «Українська писанка», Хортиця Пам’ятник «Українська писанка», Хортиця Пам’ятник «Українська писанка», Хортиця Пам’ятник «Українська писанка», Хортиця

У Переддень Великодня 2007 року на острові Хортиця відкрили пам'ятник українській писанці. Розписане яйце має яскравий червоний колір і висоту в півтора метра, що дозволяє помітити скульптуру здалеку. Що стосується місця розташування, то знаходиться писанка в центрально-східній частині острова, де в ІІІ-ІІ тисячолітті до нашої ери було давнє святилище, що має форму яйця. Це святилище виявили в 2006 році, і було прийнято рішення на цьому місці встановити пам'ятник.

У кожному народі були свої традиції щодо розпису великодніх яєць. Звичай, який уперше з'явився на слов'янських землях ще в Х столітті, сьогодні дуже популярний, і важко уявити собі великодні свята без «крашанок», розписаних і розфарбованих різними способами і орнаментами. Цікаво, що на Великдень яйця розфарбовує тільки слов'янський народ, а, приміром, у Франції на свято готують шоколадні яйця.

При розфарбовуванні скульптури намагалися дотримуватися зразків Запорізького краю. Величезне червоне яйце зі світло-сірим візерунком у цяточку - цей орнамент символізує життя, вогонь, красу, сімейне благополуччя. Ці кольори також вибиралися з міркування політкоректності. Щоб не провокувати політичні партії на присвоєння цієї скульптури до своїх заслуг.

Гранітний камінь, з якого була створена скульптура, підноситься на великому кам'яному постаменті, який у свою чергу був піднятий з дна Дніпра. Розмальовувати і надати вигляду «крашанки», було довірено місцевим художнику - Леоніду Нікітіну. Як зізнається автор, найскладніше було зберегти лінії візерунка, так як яйце має неправильну форму. Для цього доводилося натягувати нитку навколо яйця і прикріплювати її пластиліном. Всього на свою роботу майстер витратив три дні і близько півтори літри фарби червоного кольору. Слід зауважити, щоб фарба протрималася довше, художник розфарбовував яйце в два шари.

І вже перед великодніми святами 2013 оформлення пам'ятника було оновлено. Цього разу використовували не тільки геометричні мотиви, але і додали традиційні рослинні орнаменти. Основний - червоний колір залишили, а сам орнамент тепер виконаний у білому кольорі. Монумент користується великою популярністю не тільки місцевих жителів, а й у приїжджих. Молодята збираються біля писанки, щоб повінчатися, так як за стародавніми повір'ями яйце дарує довге і міцне сімейне життя. А серед майбутніх мам ходить легенда, що чим частіше вагітна жінка приходить до яйця, тим здоровіше і красивіше у неї буде малюк.

Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (3)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support