Запорізька Січ, Хортиця

21693

Координати: 47.8573165, 35.0749469
Тип місця: Музеї, Пам'ятники\Пам'ятки, Унікальні місця, Панорами\Краєвиди
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Частково
Цікавість: Висока
Запорізька Січ, Хортиця Запорізька Січ, Хортиця Запорізька Січ, Хортиця Запорізька Січ, Хортиця Запорізька Січ, Хортиця Запорізька Січ, Хортиця Запорізька Січ, Хортиця Запорізька Січ, Хортиця Запорізька Січ, Хортиця Запорізька Січ, Хортиця Запорізька Січ, Хортиця
Це одна з найвідоміших визначних пам'яток міста Запоріжжя та "must have" для відвідання. Стільки десятиліть минуло, а козаки й досі живуть тут: неперевершено їздять на конях, б’ються на шаблях, стріляють з порохових пістолів та ядрових гармат, віртуозно володіють батогами і з радістю демонструють свої таланти улюбленим глядачам.
 
Комплекс вважається островом козацької слави, хоча насправді, реальна Запорізька Січ, оплот вільного духу козацтва – була затоплена внаслідок побудови на Дніпрі станції ДНІПРОГЕС.
Острів Хортиця, де зараз дуже полюбляють гуляти туристи, зберіг лише фрагменти побутових споруд тих часів. Втім, для зйомок фільму «Тарас Бульба» за однойменною повістю Н.В. Гоголя, був збудований високий частокіл зі сторожовими вежами, велика січова церква та декілька українських хат із тогочасним внутрішнім облаштуванням.
 
Після зйомок павільйони не були демонтовані, а стараннями місцевих патріотів, перетворились на цікавий музеї національної культури, а вночі територія січового комплексу підсвічується кольорами державного прапору. Супер-сучасне освітлення, втілене на базі енергозберігаючих технологій, не тільки зменшило навантаження на електромережу, а й дозволяє спостерігати Хортицю навіть з космосу.
 
На території комплексу виставлені справжні чавунні гармати, а дворами ходять вдягнені в національний одяг козаки та козачки, що додає неперевершеного колориту. За воротами частоколу проходять нескінченні ярмарки де чого тільки немає: сувеніри ручної роботи, вишиванки, старовинні прикраси, книжки, ікони, мотанки, зброя, горілка, мед, калачі, незвичайні українські смаколики, і все це приправлено залихвацькими піснями та плясками.
 
Щороку на простеньких дерев’яних сценах милують око своєю майстерністю дитячі колективи, юнацькі гурти, професійні хореографічні школи, хорові ансамблі колоритних бабусь та поодинокі таланти нашої Вітчизни. А для шанувальників козацьких баталій під відкритим небом, можна спуститись до сцени «Запорізького кінного театру».
 
 
Як дістатися:
Острів Хортиця доволі великий, а сама "Запорізька Січ" знаходиться у його північній частині.
1. Дістатися на острів поблизу входу можно маршруткою №50, але вона погано ходить.
2. Іншим найближчим варіантом є тролейбус №3 або 46, 15, 93 маршрутки. Їхати треба до Таганської вулиці, і там пішки вниз через міст на острів, а потім ліворуч до самого комплексу.
3. Альтернативою є будь яка маршрутка через центр острова, але звідти доведеться прогулятись на північ до комплексу хвилин 30 (по гарним лісам та стежкам:). В цьому випадку вам підійдуть 10, 30, 36, 38, 55, 56, 58, 87, 92, 96 та 98 маршрутки.
 
Відвідання музею безкоштовне, але виступи козаків платні.
Автор: Олійник Ольга
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (3)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support