Музей історії запорізького козацтва, Хортиця

12279

Координати: 47.8602104, 35.0715458
Тип місця: Музеї
Вхід: Платний
Парковка: Відсутня
Доступність для людей з вадами руху: Так
Цікавість: Середня
Музей історії запорізького козацтва, Хортиця Музей історії запорізького козацтва, Хортиця Музей історії запорізького козацтва, Хортиця Музей історії запорізького козацтва, Хортиця Музей історії запорізького козацтва, Хортиця

Пам'ятки острова Хортиця приваблюють відвідувачів багатовіковими історичними подіями, чарівними пейзажами і приголомшливими пам'ятниками. Тут все насичено яскравими фарбами і деталями козацької доби.  У північній частині загадкового острова Хортиця надається можливість відвідати чудовий музей історії запорізького козацтва, експозиції якого присвячені історії цього куточка природи і запорізького козацтва.

У 1983 році вперше були відкриті двері музею, на той час носив назву «Історичний». Спочатку були представлені матеріали про історичні події острова з давніх часів до сьогодення, а також деякі дані по запорізькому козацтві з боку радянського світогляду. Велика частина представленої інформації була пов'язана з загальної боротьбою за соціалізм. І тільки коли Україна стала незалежною країною, музей був перепрофільований, а матеріали, присвячені соціалізму, демонтовані.

Нинішній музей на острові Хортиця є досить популярним місцем, яке із задоволенням і цікавістю відвідують туристи. Це місце просто переповнене інформацією по Запорізькому краї, воно дихає духом своїх предків. Колекція музею була створена за участю багатьох музеїв, які передавали свої матеріали. Також велика частина експонатів була знайдена в результаті археологічних знахідок та етнографічних експедицій.

Музей складається з багатьох експозицій, в які входять різні сторони історії існування острова. У розділі «Хортиця в найдавніші часи» можна почерпнути інформацію про цю місцевість з часів пізнього палеоліту і по сьогоднішній час, а в залі «Острів Хортиця в часи Київської Русі» надається можливість помилуватися знахідками цього періоду. Часу запорізького козацтва в музеї відведено два експозиційних зали «Причини виникнення і формування запорізького козацтва», а також «Військове мистецтво запорізьких козаків». У цих залах цікаво пізнавати історію козацтва і захоплюватися представленими експонатами у вигляді монет, зброї і незвичайно прекрасних макетів козацького судна «Чайка» і старовинних возів.

Досить цікавим буде «подорож» діорами, представленими в музеї. Тут можна отримати яскраві враження від побаченого. «Битва Святослава» відображає події останнього бою великого князя в 972 році. У діорамі «Військова рада на Січі» представлено проведення козацького зібрання, саме в цьому місці можна відчути козацький дух і атмосферу того часу. Ще одна діорама «Нічний штурм Запоріжжя в 1943 році» розповідає про велику битву, в результаті якої місто отримало незалежність. Тут присутні снаряди, міни, німецька авіабомба та міномет.

На території музею розташовуються і тематичні виставки, які насичені найбагатшими колекціями рідкісних і цікавих матеріалів. Завдання цих експозицій донести до відвідувача якомога більше цікавих відомостей про історію Запорізьких земель і жителів, що населяли цей край. Для бажаючих забрати з собою частинку цього дивного острова, можна відвідати точки продажу різних цікавих матеріалів, які діють в будівлі музею. Оригінальні сувеніри, глянцеві книги, картини, різні карти та путівники завжди привертають увагу відвідувачів.

Перебуваючи на території історичного острова, можна зануритися в ще одну загадкову історію, і оглянути пам'ятник історії на Хортиці, а також історико-культурний комплекс «Запорізька Січ».

Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support