Пам'ятник Андрію Первозванному


Координати: 47.8255715, 35.1987133
Тип місця: Пам'ятники\Пам'ятки

На площі, біля однойменного кафедрального собору, 24 грудня 2003 року був відкритий Пам'ятник Андрію Первозванному. За участю Блаженнішого митрополита Володимира, предстоятеля Української православної церкви московського патріархату, пройшло освячення і відкриття цього пам'ятника.

Микола Сергійович Соболь - один з найвідоміших скульпторів Запоріжжя того періоду, став автором пам'ятника Андрію Первозванному. Але, як відомо, життя не передбачуване, воно приносить нам не завжди позитивні емоції. У той день, коли ескіз художника був уже затверджений, трапилася велика і непередбачувана трагедія, - саме в той момент життя майстра обірвалося. Син великого скульптора і член Національної спілки художників України, Соболь (син) вирішив продовжити роботу батька, і завершив всі потрібні роботи зі створення пам'ятника.

З бронзи була відлита фігура Андрія Первозванного. У харківській художній майстерні справили лиття даного пам'ятника, а на підприємстві «Мотор Січ» вівся монтаж і збір даного пам'ятника. Просто величезних розмірів вийшов пам'ятник після його завершення. Більше 5 метрів - склала висота Пам'ятника Андрію Первозванному.

Про давні часи, коли в наш край прийшло християнство, і стало згодом основою нашої культури і духовності, покликана нагадувати п'ятиметрова скульптура Андрія Первозданного. Як випливає із записів, зроблених ранніми істориками церкви, - апостол Андрій Первозванний подорожував по Дніпру. Проповідував він не тільки в стародавній Скіфії, а також, безсумнівно, і в наших краях. З тієї ж землі, по якій у ці час ходять сучасні запорожці, ступала колись нога Андрія Первозданного.

Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support