Майдан свободи, Харків Майдан свободи, Харків Майдан свободи, Харків Майдан свободи, Харків Майдан свободи, Харків Майдан свободи, Харків Майдан свободи, Харків Майдан свободи, Харків Майдан свободи, Харків Майдан свободи, Харків Майдан свободи, Харків
Майдан Свободи – це величезний відкритий простір у самому центрі Харкова, за розмірами він є найбільшим в Україні та п’ятнадцятим у світі майданом.

Власне, площа
До кінця імперської доби на цьому місці був звичайний пустир і невелика вимощена територія, що називалася Ветеринарною площею через розташований поблизу корпусу Ветеринарного інституту. Околиці цієї місцини займали прості хати-мазанки та неглибокі яри.
 
Усе почало змінюватись, коли Харків став столицею УРСР наприкінці 1919 року і тодішні містобудувальники надумали створити щось, що підкреслювало б столичний статус міста. Таким чином з’явилась ідея розбити великий майдан із прилеглими до нього будинками і вулицями. Та через заболочені нестійкі ґрунти це завдання виявилось не з легких, проблему вирішили капітально: рівняння та зміцнення майбутнього майдану Свободи зробили шляхом вкладання близько 10-х(!) шарів каменю, піску, плитки й інших матеріалів.

Навколишні будинки
За 90 років свого існування Майдан Свободи встиг оточити себе красивими будівлями різних епох і архітектурних стилів. Але все по черзі. Харківські висотки – це три хмарочоси, збудовані у стилі конструктивізму на зламі 20-х і 30-х років минулого століття. На сьогоднішній день свій оригінальний вигляд зберіг тільки Будинок державної промисловості, він же – Держпром, який став першим хмарочосом Східної Європи і першою будівлею, зробленою залізобетонним монолітом. Інші ж дві споруди, розташовані по боках від Держпрому, були сильно пошкоджені під час Другої світової війни і їх зовнішній вигляд сильно змінився, зараз вони належать Харківському національному університету імені В.Н. Каразіна.

Перпендикулярно вулиці Сумській розташовано збудований у той же період готель «Інтернаціонал», що згодом отримав назву «Харків». У 70-ті роки до нього прибудували новий корпус висотою у 16 поверхів. З іншого боку Сумської вулиці розташована теперішня будівля Харківської Облдержадміністрації, зведена на початку 50-х, а також Палац дитячої та юнацької творчості. А завершує композицію найновіша та найвища будівля в цьому районі – п’ятизірковий готель «Kharkiv Palace», який частково також виконаний у стилі конструктивізму.
 
Що подивитись?
На самому майдані Свободи часто відбуваються різноманітні ярмарки та концерти, а 2008-го року сюди приїздила легендарна група «Queen». Тоді вони зібрали тут понад 300 тисяч людей. Довкола майдану також є цікаві місця, які варто відвідати, насамперед це виставкові центри «АВЕК» та «Єрмілов-центр», Художня галерея імені Г. Семирадського, а також розташований у будівлі Північного корпусу ХНУ «Ландау-центр» із безліччю наукових інтерактивних експонатів, що будуть цікаві як дітям, так і дорослим.
 
Як дістатися?
До майдану Свободи можна дістатися майже з будь-якої точки міста, сюди ходять прямі маршрутки й автобуси з аеропорту, а з вокзалу можна дістатися на трамваї чи метро, яке представлене тут станціями «Держпром» та «Університет».
 
Автор: Олег Гребенюк
 
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support