Музей секса і сексуальних культур світу, Харків

17152

Координати: 50.0107763, 36.2426627
Тип місця: Музеї, Унікальні місця
Вхід: Платний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Не облаштовано
Музей секса і сексуальних культур світу, Харків Музей секса і сексуальних культур світу, Харків Музей секса і сексуальних культур світу, Харків Музей секса і сексуальних культур світу, Харків Музей секса і сексуальних культур світу, Харків Музей секса і сексуальних культур світу, Харків Музей секса і сексуальних культур світу, Харків Музей секса і сексуальних культур світу, Харків Музей секса і сексуальних культур світу, Харків
Насправді він називається "Науково-просвітницький музей сексуальних культур", і ця назва набагато вірніше передає суть місця. Якщо вам цікаво подивитися на іграшки, хутряні наручники та засушений член буйвола - це не сюди. Сюди - за цікаво поданою та оформленою інформацією про все, що пов'язано з сексом, починаючи з часів за кілька тисяч років до нашої ери і навкруги всієї земної кулі. Або щоб дізнатися звідки в хентаї тентаклі.
 
Трішки історії
 
Музей відкрили в 1999 році (в 2019 буде вже 20 років, можна сказати місце з історією), більша частина експонатів - особиста колекція професора Валентина Валентиновича Кришталя. Безпосередньо організацією музею займалися співробітники кафедри сексології Харківської медичної академії післядипломної освіти. Частина експонатів, в тому числі прекрасна скульптура дівчини (якщо ви там вже були - зрозумієте яка;) були пожертвувані пізніше.
 
Експозиції
 
Музей розташувався на двох рівнях - підвальному та першого поверху, і складається з десяти залів. Виглядає це все як дві квартири, які організували в більш-менш єдиний простір. Частина експозиції розташована в коридорах між кімнатами, і вони теж вважаються залами.

Країни, котрим присвячується основна частина експонатів - Греція, Рим, Індія, Японія, Китай, країни Європи, Америки та Африки. Україна має свій власний куточок в одній з кімнат, і що особливо приємно - розповідаючи про Україну екскурсовод переходить на українську мову.

Спеціально для занять з сексуальної освіти підлітків зробили окремий зал, в якому розповідається про анатомію та фізіологію статевих органів, секс, методи контрацепції. Доречі, інші зали можна відвідувати тільки з 18 років.

Також є окремі експозиції, що розповідають про сексуальні збочення і про те, як це відбувається у тварин. Проводяться заняття для підлітків, пар, які планують шлюб та для подружжів.
 
Екскурсовод
Це настільки приємна жінка, що її хочеться виділити в окремий розділ. Якщо ви тільки збираєтеся відвідати музей - обов'язково беріть екскурсію! Різниця в ціні 10 гривень, і за них ви замість невиразною мішанини картинок і вирізок отримаєте захоплюючу екскурсію по часам і місцям. Тривалість її - година-півтори, і час там реально пролітає. Це перший раз в моєму житті, коли з екскурсоводом значно цікавіше, аніж без.

Текст екскурсії дуже інтелігентний, мабуть вистражданий в десятиріччях роботи з студентами та школярами, при цьому з великою кількістю цікавих деталей. Дійсно занурюєшся в атмосферу тих часів, про які йде розповідь. Екскурсовод охоче йде на діалог, відповідає на питання, дає час детальніше розглянути стенди та сфотографуватися біля спеціально виділених експонатів.

Як дістатися!?
 
На авто: В Харкові їхати по вул. Сумській на північ (або якщо їдете з півночі Харкова - то на південь) до перехрестя з вул. Маяковського, там повернути праворуч (або відповідно ліворуч), біля будинку №5 можна паркуватися. Кілька місць є і всередині дворика - але там може не пощастити.
 
На громадському транспорті: на метро до ст. Університет (Держпром), далі по вул. Сумській на північ до перехрестя з вул. Маяковського, біля будинку №5 зайти у дворик. Можна зайти і з боку вул. Мироносицькій, тоді потрібно пройти через арку між будинком №79 та 81.

Тролейбусом №2 або маршрутками 65Е, 78е, 202е, 278е, 296е можна доїхати до зупинки "Вулиця Маяковського" - це те саме перехрестя з Сумською, далі йти як описано вище.
 
Музей працює з 11 до 19 години щодня, але бажано зателефонувати заздалегідь та записатися на екскурсію. Телефони: +380 (57) 715-63-15 і +380 66-812-87-91
Вартість квитків на початок 2019 року - 50 гривень без екскурсовода і 60 з екскурсією. Для студентів є знижка.
 
Автор: Ганна Чернишова
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support