Гребля Дніпровської ГЕС, Запоріжжя

23391

Координати: 47.8694379, 35.0866413
Тип місця: Архітектура
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Так
Гребля Дніпровської ГЕС, Запоріжжя Гребля Дніпровської ГЕС, Запоріжжя Гребля Дніпровської ГЕС, Запоріжжя Гребля Дніпровської ГЕС, Запоріжжя Гребля Дніпровської ГЕС, Запоріжжя Гребля Дніпровської ГЕС, Запоріжжя Гребля Дніпровської ГЕС, Запоріжжя Гребля Дніпровської ГЕС, Запоріжжя Гребля Дніпровської ГЕС, Запоріжжя
Це місце є одним із символів Запоріжжя, який можна знайти на сувенірних магнітах, ручках та футболках. Але об'єкт несе не лише туристичну функцію, але й забезпечує електроенергією весь Донецько-Криворізький промисловий район.
 
Відвідування цієї споруди складається з двох частин: пройти/проїхати саму греблю, а також подивитись на неї збоку (найкраще вночі). Гідроелектростанція з'єднує лівий берег (центр) з правим (Дніпровський район міста).
 
Історія
Греблю почали будувати в 1927 році, і вже в 1932 запрацював перший гідроагрегат. А в 1939 працювали всі дев'ять. Як не дивно, але технічний нагляд за будівництвом здійснював полковник інженерного корпусу Сполучених Штатів Америки Х'ю Лінкольн Купер, а більшість деталей були поставлені американськими компаніями NNS та General Electric.
 
Під час будівництва, на ДніпроГЕСі були прокладені рейки для трамвая, хоча й лише в одну сторону. Саме тому в цього трамвая було два керма: спереду та ззаду. Він курсував маршрутом "Дніпробуд — майдан Волі" і мав лише дві зупинки. Перший рейс через Дніпровську ГЕС було здійснено 17 липня 1933 року з Києва до Херсона теплоходом “В. Я. Чубар”.
 
Цікаво, що внаслідок введення гідроелектростанції в експлуатацію, рівень води в Дніпрі піднявся на 50 метрів, що дозволило впровадити наскрізне судноплавство, але призвело до затоплення 50 населених пунктів, що є вельми сумним фактом.
 
Також цікаво те, що гребля двічі була зруйнована під час Другої Світової війни. Вперше — радянськими солдатами під час відступу, коли Запоріжжя захопили нацисти в 1941 році. І хоча війська вермахту відновили роботу станції, вже в 1944 році, під час їхнього відступу, греблю знову було підірвано. Але вже в 50-х ГЕС знову запрацювала, ще й з підвищеною потужністю.
Зараз проводиться поступова реконструкція греблі, яка за планом повинна завершитись у 2021 році.

Дніпровська гідроелектростанція утворила найстаріше на Дніпрі водосховище — Дніпровське. Якийсь час його називали озером Леніна через пам'ятник, про який йтиметься далі. Також зустрічається назва "запорізьке водосховище".
 
Туризм
Біля греблі, якщо дивитись від центру міста, знаходиться Запорізький річковий порт, де раніше стояв пам'ятник Леніну (звідси й колишня назва водосховища), але у 2016 році монумент знесли, а на п'єдесталі намалювали козака. А з іншої сторони є Правобережний пляж та причал "Правий берег".
 
На Дніпровську ГЕС найприємніше дивитись вночі, коли гребля підсвічується жовтим та синім кольорами, підкреслюючи патріотичність та створюючи романтичну атмосферу для всього міста. Найкращі місця для фотографій: острів Хортиця та мости Олександра Преображенського. Тому прошу в гості до Запоріжжя, щоб насолодитись красою цього чудового міста!
 
Автор: Анна Петренко
ГРЕБЛЯ ДНІПРОВСЬКОЇ ГЕС, ЗАПОРІЖЖЯ
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support