Опіково-радіологічний центр, Київ Опіково-радіологічний центр, Київ Опіково-радіологічний центр, Київ Опіково-радіологічний центр, Київ Опіково-радіологічний центр, Київ Опіково-радіологічний центр, Київ Опіково-радіологічний центр, Київ Опіково-радіологічний центр, Київ Опіково-радіологічний центр, Київ Опіково-радіологічний центр, Київ
Грандіозні плани, яким не судилося реалізуватись. Історія недобудованої республіканської клінічної лікарні або, простіше кажучи, опікового центру, тісно переплетена з Чорнобильською катастрофою.

Після вибуху на ЧАЕС жителям Прип'яті необхідно було надати нове житло. Велика частина постраждалих отримала квартири саме в районі Троєщини. МОЗ добре розумів, що наслідки радіаційного опромінення проявляться не відразу та ініціював створення радіологічного та опікового центру на околиці Троєщини.  Наприкінці 1986 року вже було готовий проект величезного, як на ті часи, комплексу (площею 2 га), який мав би стати найбільшим реабілітаційним центром в СРСР. За задумом забудовників, була передбачена повністю автономна інфраструктура, вертолітні майданчики і майже 1500 палат з необхідним обладнанням.
 
Однак, з розпадом Радянського Союзу, кошти кінчились та будівництво призупинили. У 1990-му замість опікового центру вирішили зробити інфекційну лікарню. У 2004 році Київська міська державна адміністрація прийняла розпорядження про добудову лікарні, зробивши її закладом широкого медичного профілю. В «Київраді» розраховували ввести цей проект в експлуатацію у 2006 році. Та права так і не зрушила з місця.

У 2006 році навпроти опікового центру, де повинні були розташувати чорнобильців, почалося будівництво VIP-містечка «Деснянський». У ньому планували поселити суддів Конституційного суду. До Євро-2012 була здійснена чергова спроба добудувати опіковийцентр, але вона не увінчалася успіхом. До того ж, будівельники стверджують, що добудувати цей комплекс вже неможливо, так як багато конструкцій пошкоджено, майже все розбито, розвалено, розкрадено...

Простіше його знести та відбудувати з нуля, додають знаючі люди. В опікового центру на Троєщині немає перспектив. Об'єкту потрібні колосальні капіталовкладення, яких у міста немає. Зараз біля закинутого будівництва обладнали КПП, а територію охороняють з собаками. Кілька корпусів здаються під склади та лазер таг. Також, ця локація приваблює кліпмейкерів.

У 2015 році на місці будівництва знімали відеокліп музича група Brutto - «Родны край», а в 2016 році - група Zapaska кліп на композицію «Vikna vid 4 ynyty».
Величезні корпуси недобудованої лікарні так і стоять. Рік за роком, не виходячи з режиму очікування.
 
Автор: Надія Кукла
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support