Музей авіації Антонова, Київ Музей авіації Антонова, Київ Музей авіації Антонова, Київ Музей авіації Антонова, Київ Музей авіації Антонова, Київ Музей авіації Антонова, Київ Музей авіації Антонова, Київ Музей авіації Антонова, Київ Музей авіації Антонова, Київ Музей авіації Антонова, Київ Музей авіації Антонова, Київ Музей авіації Антонова, Київ Музей авіації Антонова, Київ Музей авіації Антонова, Київ Музей авіації Антонова, Київ
Музей авіації, на даний час, є одним із найбільших епохально-технічних музеїв на території Східної Європи. Урочисте відкриття музею відбулося 2003-го року, на честь 80-річчя Національного авіаційного університету та 100-ту річницю авіації у світі. Він розташований на площі колишньої учбово-авіаційної бази КІІЦА, зараз це НАУ.
 
Коротко про авіаконструктора
Антонов Олег Костянтинович відомий авіаконструктор, що є «батьком» близько 50-ти тренувальних, транспортних та спортивних конструкцій. Народився в сім’ї інженера-будівельника. З раннього віку закохався в авіабудування і відвідував шкільну групу аматорів авіації.  Відома цитата Антонова: «В авіації особливо помітний взаємозв’язок між технічною досконалістю й красою».
 
Музей - від минулого до сучасності
До моменту створення повноцінної галереї просто неба, яка зараз стало домом для багатьох літаків, це було місце, де вони зустрічали свою смерть. Їх відправляли на металолом згідно з суворою вимогою Держплану СРСР по збиттю кольорових металів. Щойно у літака виявлялися недоліки та неможливість навчати пілотів, то він відправлявся під лезо. До нашого часу не дійшли унікальні експериментальні літаки: Ту-124 СРСР-4500 і тд.
 
Починаючи з 1990-х років, аеродром НАУ скорився дії природного і найбільш руйнівного явища — плину часу. Більше десяти років залізні птахи змінювали свою подобу і перетворювались на металобрухт. Майбутній простір музею крок за кроком трансформувався в авіакладовище.
 
Для того, щоб заповнити колекцію на майданчику в Жулянах, з різних аеродромів привозили збережені та списані борти. Завдяки реставрації, яка була підтримана підприємцями українського авіапрому, більшість літаків мають справні основні системи. Окремого антуражу додає розташування музею поряд із дієвим аеропортом, зльоти і посадки бортів відбуваються в 100 метрах від музею. Тому кожному, хто завітає сюди, враження гарантовані. Зараз фонд може пишатись тим, що володіє лінійкою літаків КБ Гуревича та КБ Мікояна, першими моделями серійних Ту-18 або Іл-18, ракетоносцями… та це не кінець всього переліку.
 
Національний музей авіації імені О. К. Антонова посідає шосте місце в світі за кількістю експонатів у своєму фонді. Площа території сягає 20 гектарів. З 2018 року директор музею - Риков Олександр Олександрович. У музейному фонді також презентовано роботи майже всіх передових авіаконструкторів радянського періоду. Наприклад, Антонова або Туполєва.
 
Літаки
Навіть не побачивши вживу або не побувавши в музеї, можна прочитати про деяких небесних «створінь». Наприклад, літак Ту-124 — пасажирський тип для короткої протяжності на 56 пасажирів. Його вважають молодшим братом великого брата Ту-104.

Тут можна побачити й Іл-62, який спроєктований в 1960 році. Ця птиця перевершила не один світовий рекорд, а також використовувалася як транспорт для урядовців. Також тут представлено військово-стратегічний розвідник Ту-22М. Цікаво, що український державний музей авіації входить в список ТОП 20 у світі серед музеїв аеронавтики, пише CNN, адже тут можна побачити рідкісні екземпляри різних типів літаків.  Іншою цікавою інформацією є те, що дивовижно швидко виконати усі роботи та приготувати все до історичного відкриття допомогла блискуча комунікація з авіапідприємствами. Кожен бажаючий може замовити екскурсію до якої входить візит у кабіну літака Іл-62 та всіх відкритих кабін експонатів. Хоча, гість музею може зайти на територію безкоштовно та побачити всі літаки, які там знаходяться.
 
Автор: Софія Півторак
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support