Національний музей Голодомору-геноциду, Київ

2950

Координати: 50.4381355, 30.5538368
Тип місця: Музеї, Пам'ятники\Пам'ятки, Панорами\Краєвиди
Парковка: Відсутня
Національний музей Голодомору-геноциду, Київ Національний музей Голодомору-геноциду, Київ Національний музей Голодомору-геноциду, Київ Національний музей Голодомору-геноциду, Київ Національний музей Голодомору-геноциду, Київ Національний музей Голодомору-геноциду, Київ Національний музей Голодомору-геноциду, Київ Національний музей Голодомору-геноциду, Київ Національний музей Голодомору-геноциду, Київ
Історія
Національний музей Голодомору-геноциду — державний музейний комплекс, розташований в столиці України місті Києві, в історичному районі Печерську, за адресою вулиця Лаврська 3.
Засновано установу 2008-го року за ініціативи уряду України, побудований музей був у 2008-2010-х роках за проєктом Національного художника Анатолія Гайдамаки та спроєктовано архітектором Юрієм Ковальовим. Офіційне відкриття відбулося 2009-го року.

Меморіальний комплекс присвячений злочину Голодомору-геноциду, штучно створеного керівництвом СРСР у 1932-1933 роках.
 
Експонати
Музей складається з двох частин — Меморіалу та Зали пам’яті, яка зараз виконує функцію музею. Меморіал складається з декількох художніх композицій. Перше, що зустрічають відвідувачі меморіального комплексу — це скульптури ангелів, які є символами-охоронцями душ померлих. Одразу за ними відвідувачі потрапляють на площу “Жорна долі”, на якій буквально розташовані кам’яні жорна, що є посиланням на історичний факт того, що під час геноциду усі знаряддя, які займалися обробкою збіжжя розбивалися представниками влади, щоб запобігти спробі простих селян приготувати їжу. Звідси й символічна назва “Жорна долі”, бо тоді жорна вирішували кому жити, а кому ні.

По центру вищезгаданої площі стоїть скульптура дівчинки, як символ тих, хто постраждав найбільше — дітей. Декілька колосків у її руках відсилають нас до “Закону про 5 колосків”, який узаконив розстріли за утримання навіть найменшої кількості продуктів.

По центру площі розміщена “Свіча пам’яті” - споруда заввишки в 30 метрів, яка орнаментована скляними хрестами різних розмірів, а також оточена чотирма залізними хрестами, які зображують ґрати. Свіча є символом вічності та незнищенності пам’яті українського народу.

Безпосередньо Зала пам’яті презентує об’ємну експозицію, яка демонструє предмети широкого вжитку тієї доби. А 19 томів Національної Книги пам’яті жертв Голодомору містять інформацію про майже 900 000 тисяч загиблих та чисельні документальні матеріали, що свідчать про злочини, скоєні перед українським народом.

Окрім того, в залі розташовано безліч фотографій, архівних документів, свідчень очевидців, які розміщені хаотично та передають тогочасну атмосферу колективізації. Закінчує експозицію серія фото в негативі, як символ втраченого покоління. На виході з зали відвідувач зустрічає “Чорні дошки” - гранітні плити, на яких викарбувані назви населених пунктів, які постраждали під час геноциду. Нові “Чорні дошки” з’являються і досі.

Сьогодні музейний комплекс є важливою складовою процесу висвітлення злочинів керівництва Радянського Союзу проти народу України. Музей регулярно проводить екскурсії та виставки. Відвідування музеїв включено до церемоніалу України, а отже є обов’язковим для іноземних місій.
 
Автор: Дмитро Чорний
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support