Мистецький арсенал, Київ

2856

Координати: 50.4350468, 30.5539656
Тип місця: Галерея\Виставкова зала
Парковка: Не облаштована
Офіційний сайт: https://artarsenal.in.ua/
Мистецький арсенал, Київ Мистецький арсенал, Київ
Мистецький арсенал — культурна та мистецька платформа, музейний простір, що знаходиться на вулиці Лаврська, 10-12. Юридично - під юрисдикцією Державного управління справами. Він почав своє функціонування 22 травня 2006-го року як проєкт Президента України Віктора Ющенка з метою створення зразкового музейного, культурного та мистецького комплексу міжнародного рівня, який разом з сусідніми пам’ятками, як наприклад, Києво-Печерською Лаврою створив би нове культурно-мистецьке обличчя столиці України.
 
Основною метою створення комплексу було, перш за все, формування простору для сімейного дозвілля, накопичення, зберігання і розповсюдження одиниць української культури, а також забезпечення відновлення цілісності культурного простору України.
 
У 2007 році комплекс став вільним для відвідування. Ще кілька років потому він перебував у стані реконструкції, але вже тоді став цікавим місцем для киян та гостей столиці.
 
Історія будівлі Мистецького арсеналу починається 1712 року у будівлі Вознесенського жіночого монастиря, на місті якого він був зведений, та приміщення якого спочатку використовувався як артилерійський арсенал для зберігання боєприпасів. З 1768-го року - як місце виготовлення гармат та спорядження до них. У 1750-му році Імператриця Єлизавета підписала наказ про створення у Києві великого “магазейна”, а у 1764 було сформовано “Арсенальну команду”, яка належала до Київського гарнізону. І тоді, тільки в 1784-тому році, була закладена сама будівля арсеналу, яка стала першим прикладом архітектурного стилю класицизму в Києві. Але після довгого процесу будівництва вона була завершена лиш в 1803-му році, і одразу передана під командування генерал-майора артилерії Полєтаєва. З тих часів приміщення арсеналу використовувалися як склад боєприпасів і простір для профільних майстерень з виготовлення зброї.
 
А вже перед передачею простору для сучасного використання на території арсеналу були здійснені археологічні розкопки та знайдено понад двісті шістдесят поховань, після дослідження яких будівля арсеналу стала культурно-мистецьким комплексом, який діє і по сьогоднішній день.

Автор:Дмитро Чорний
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support