Києво-Печерська лавра, Київ

2845

Координати: 50.4347393, 30.5551779
Тип місця: Підземелля, Архітектура, Релігійне
Вхід: Платний
Парковка: Не облаштована
Офіційний сайт: https://www.lavra.ua/
Доступність для людей з вадами руху: Частково
На сьогодні це - найбільший Український музейний комплекс, в якому сконцентровано 144 будівлі, з них 122 — історичні та культурні пам’ятки. Також на території лаври є два виняткових підземних комплекси. Цьогочасна Києво-Печерська Лавра має велику площу, яку умовно поділили на дві частини: Верхня та Нижня Лавра. Річ у тім, що у Нижній частині базується дієвий чоловічий монастир, де проживають монахи й кожного дня читають молитви.
 
Життя Лаври
Якщо весною або літом зайти через Печерські ворота є можливість побачити сад монастиря та галерею уповитою розкішними лозами винограду. З найвищої точки історико-культурного місця видно неймовірно живописний краєвид на сад з домівками для бджіл, на протилежний берег міста, Лівий берег і води голубого Дніпра. Відвідувачі можуть подивитися криту галерею, яка була створена у XVII столітті. За будь-яку погоду або непогоду під кровом з легкістю можна пройти через круті схили лаври, тішитись атмосферою святого житла. Для того, щоб побачити ландшафтний вид Нижньої Лаври треба всього лиш обійти загорожу саду і дійти до поклонного хреста. Саме тут ховається один з найпрекрасніших видів на Дальні та Ближні печери. Антонієві або Ближні печери поселилися під монастирським садом.
 
Головне місце, яке заманює та захоплює всіх паломників, туристів та шукачів пригод — таємничі печери Києво-Печерського монастиря. Найдавніші з них були сотворені фундаторами обителі близько 1000 років потому і названі на їхню честь, Антона та Феодосія. В цих самих підземеллях брати проживали, молилися і медитували, а згодом побудували братські корпуси з храмами.
 
Перед тим як потрапити в печери Ви познайомитесь з наземною частиною Лаври. Над Ближніми печерами розташовані Хрестовоздвиженський храм та церква на честь усіх преподобних Печерських. Перед входом до Антонієвих печер облаштований вертеп, який стоїть тут весь рік. Вертеп знаменує точку відліку з якого почався земне життя Христа Спасителя. На території комплексу можна відвідати Аннозачатіївський храм. Поряд можна побачити ще один храм, який названий в честь Різдва Пресвятої Богородиці. Близько тисячі років тому тут був зведений найперший дерев’яний храм Успіння Пресвятої Богородиці. На просторі нинішнього храму знаходиться монастирський цвинтар, де йдуть в останню путь резиденти Лаври та знані державні діячі.
 
Потрапити у Верхню Лавру можна декількома способами. Наприклад, дістатися сюди крізь Печерні Південні ворота з Нижньої Лаври або Троїцької Надбрамної церкви. Окрім чималої кількості музеїв у Верхній Лаврі там є поважний храм преподобних Антонія і Феодосія Печерських й грандіозний собор Успіння Пресвятої Богородиці. Напевно, кожному, хто перший раз буває в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику, важко за один день побачити все що криється за воротами Лаври. Для того, щоб побачити всі пам’ятки або заглянути, хоча один оком в усі музеї треба дещо більше часу.
 
Історія
Своє існування вона розпочала в 1051 році за час князя Ярослава Мудрого та митрополита св. Іларіона. На кошти київської знаті та князя Ізяслава, що приходили в храм було побудовано наземні келії та храми. Цього ж року преподобний Антоній став ігуменом преподобного Варлаама та усамітнився у віддалених печер, де перебував 40 років. Важлива точка в історії має будівництво храму Успіння Божої Матері, яке тривало 15 років. Після закінчення будівництва в 1089 році його освятив митрополит Іоанн. Через 2 роки помістили мощі преподобного Феодосія.
 
Києво-Печерська Лавра пережила навалу монголо-татар разом з жителями Києва. Інформації про період з середини XIII і до початку XIV століття надзвичайно мало. Попри це можна дізнатись про приїзд митрополита Кирила з Греції до Києва в 1251 та 1277 роках. Відомо, що в середині XIV століття почалася литовська експансія в Україні. Цікавий факт, що на життя Лаври це ніяк не змінило. В кінці XVI ст. були різні виклики у зв’язку з поширенням католицизму території України, водночас з цим різні королі та магнати вторгувались у життя Лаври і втрачали славу з впливом, яку мали колись.
 
Не зважаючи на всі перепони, обитель продовжує розвиватись: розширює території, з’являються нові храми та тримає звання поважного духовно-культурного осередку України. Києво-Печерська Лавра велику кількість ресурсів вклала на розвиток освіти, мав цілий навчальний комплекс різного виду. Як висновок обитель відкликалась на різні добрі суспільно корисні ідеї. Завдяки цьому комплекс має чудову репутацію.
 
Автор: Софія Півторак
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support