Мечеть Ар-Рахма, Київ

538

Координати: 50.4648121, 30.4996562
Тип місця: Архітектура, Мечеть
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Не облаштовано
Мечеть Ар-Рахма, Київ Мечеть Ар-Рахма, Київ Мечеть Ар-Рахма, Київ Мечеть Ар-Рахма, Київ Мечеть Ар-Рахма, Київ Мечеть Ар-Рахма, Київ Мечеть Ар-Рахма, Київ Мечеть Ар-Рахма, Київ Мечеть Ар-Рахма, Київ
Мечеть “Ар-Рахма” - духовний осередок мусульман України
 
Київська соборна мечеть “Ар-Рахма” є гордістю українських мусульман і візитівкою України в ісламському світі. Це перша та єдина мечеть у Києві в новітній історії України, є однією з найбільших мечетей Європи. Мечеть “Ар-Рахма” побудована в історичному центрі Києва в районі, де здавна проживали мусульмани, про що говорить і сама назва місцевості - “Татарка”.
 
“Ар-Рахма” в перекладі з арабської означає “милосердя”.
Перший камінь мечеті був закладений в серпні 1994 року, під час Першого З’їзду мусульман України. Початковий етап будівництва був завершений у 1998 році, а у 2000 році на куполі мечеті був встановлений півмісяць, і з того дня храм відчинив свої двері для прихожан. Урочисте відкриття вже завершеного комплексу відбулося 2 грудня 2011 року.  Цікавим фактом є те, що в будівництві мечеті брали участь мусульмани різного віку та соціальних груп, в тому числі посли мусульманських країн України.
 
Мечеть “Ар-Рахма” - перлина ісламської архітектури
Архітектор мечеті Олександр Комаровський розробив проєкт комплексу спільно з консультантом з Сирії - Рідваном Маджзубом. Після смерті Комаровського його розробку втілював в життя Сергій Бабушкін у співпраці з відомим архітектором Ходжа Ахмадом Дадаєвим. У підсумку, завдяки зусиллям багатьох фахівців, вдалося поєднати класичні східні традиції з сучасними технологіями будівництва та рішеннями в дизайні. Так, мечеть “Ар-Рахма” визнана фахівцями перлиною сучасної ісламської архітектури.  Над головним входом в будівлю мечеті розміщено напис арабською, що означає “Немає творця, крім Одного-Єдиного Бога, і Мухаммад - Його Пророк”.
 
Також на дерев’яних дверях молитовного залу вирізані ду’а (молитви), які бажано читати заходячи до храму: “О, Аллаг, відчини мені браму Твоєї милості та даруй мені знання”. Зали мечеті прикрашають великі люстри привезені з Туреччини. На кожному скляному плафоні вигравірувані імена Бога - “Аллаг” та Пророка - “Мухаммад”, а на кожному металевому ободі - вираз, з якого починається кожна сура Кур’яану - “Басмаля” “З Іменем Аллага - Милостивого для всіх на цьому світі і лише для віруючих на Тому Світі”. Для облицювання мечеті використаний камінь, який спеціально привезли з Азербайджану. Вибір пав саме на нього, тому що він найкраще підходить для місцевих кліматичних умов.
 
“Ар-Рахма” вміщує до 3000 молільників
Килим для молитовного залу площею понад 1000 квадратних метрів був привезений з Туреччини.
Мечеть має 3 зали, всередині яких встановлено 24 круглих колони. Перша зала має купол діаметром 6 метрів і висотою 6 метрів. Над другою залою розташований пологий купол діаметром 22 метри і висотою близько 3 метрів. Окрім них, в комплексі встановлені 7 куполів висотою від 1 до 2,5 метрів. Всі куполи мечеті покриті міддю. Вікна під головними куполами мечеті виконані у вітражній техніці.
 
Площа всіх приміщень мечеті - 3200 квадратних метрів
Мечеть має два міхраба - заглиблень в стіні, що вказують напрямок для Намазу, і два мінбара - підвищення, з якого імам веде проповідь. Висота мінарету - 27 метрів. У внутрішньому дворі мечеті розташований мінарет - башта, з якої віруючих закликають до молитви. Всередині нього знаходяться гвинтові сходи зі 118 сходинок. Таким чином, муедзину потрібно піднятися на висоту 9-го поверху, щоб повідомити віруючим про настання часу Намазу.
 
У мечеті “Ар-Рахма” зберігається священна реліквія мусульман
Один з найбільших скарбів, що знаходиться в мечеті “Ар-Рахма” - священна реліквія - волос Пророка Мухаммада… Таким чином, мусульмани України мають виняткову можливість робити таббарук (благословення реліквією) в рідній країні.
 
“Ар-Рахма” - духовний осередок мусульман
Для згуртування багатонаціонального мусульманського суспільства України на основі традиційних цінностей Ісламу в мечеті регулярно проходять заходи, присвячені мусульманським подіям та святам. Щорічно, протягом усього місяця Рамадан мусульмани збираються на іфтар (вечеря-розговіння), щоб у дружній та теплій атмосфері завершити день Посту. Також з нагоди події народження Пророка Мухаммада в мечеті щорічно проводиться Маулід. На території ісламського комплексу “Ар-Рахма” працює видавництво “Ая Груп”, студія мусульманського радіо Mplus, медіацентр Islamic Media, школа читців Кур’ану “Аль-Магір”б Центр сертифікації Халяль та школа “Аль-Ішрад”. У мечеті проводяться обряди одруження (ніках), ім’я наречення, джиназа (ісламський поховальний ритуал), лікування (рук’я). Щоп’ятниці проводиться хутба (п’ятнична проповідь) і Джуму’а Намаз.
 
Як дістатися:
Доїхати до мечеті можна на метро до станції «Контрактова площа», далі пішки вулицями Нижній Вал, Олегівська (або Лук’янівська).
Також можна від станції метро «Контрактова площа» можна дістатися маршрутними автобусами №417 або №432, або трамваями №14 чи №18 до зупинки «Вулиця Соляна», далі Лук’янівською вулицею нагору пішки.
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support