Краєзнавчий музей, Князе-Григорівка

2864

Координати: 47.1167193, 33.8550675
Тип місця: Музеї
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Не облаштовано
Телефон: +38(099)909-41-99
Краєзнавчий музей, Князе-Григорівка Краєзнавчий музей, Князе-Григорівка Краєзнавчий музей, Князе-Григорівка Краєзнавчий музей, Князе-Григорівка Краєзнавчий музей, Князе-Григорівка Краєзнавчий музей, Князе-Григорівка Краєзнавчий музей, Князе-Григорівка Краєзнавчий музей, Князе-Григорівка Краєзнавчий музей, Князе-Григорівка Краєзнавчий музей, Князе-Григорівка
Краєзнавчий музей в Князе-Григорівці було засновано у 1986 році ветераном війни, директором школи, який згодом став і першим директором музею Якубовим Віктором Андрійовичем.
 
Історія
Життєвий шлях музею почався не дуже вдало. Одразу по відкриттю його пограбували: вкрали монети, георгіївські хрести, нагороди та відзнаки часів Другої світової війни. Але з того часу кількість експонатів постійно збільшується. Величезну частину сучасної експозиції музею нинішня директорка зібрала власними силами. Крім того, часто допомагають самі мешканці села. Навіть діти, граючись, іноді знаходили цінні експонати, як от, наприклад, посуд катакомбної культури і приносили в музей. А також часто роблять подарунки музею колишні мешканці села.
Експозиція
Одна з експозицій розповідає історію села Князе-Григорівка, що раніше було волосним і єдиним кріпацьким селом в Херсонській губернії. Виявляється, на його території знайшли поселення часів Київської Русі, і навіть збереглася половецька кам’яна баба, що стояла на місцевому кургані і скіфські поховання. Також є в селі Висока Могила, яку після війни перейменували на Висоту Адамяна, на честь лейтенанта, що першим піднявся на цей курган під час визволення села від німецької окупації.
 
Основу експозиції становлять історичні та сучасні предмети побуту, сільськогосподарської техніки, вироби місцевих майстрів, зокрема ковалів, лозоплотів, художників. У селі знаходилися печі для випалювання цегли, тому в музеї представлено багато експонатів пов’язаних з цією галуззю. Також у музеї зберігаються ікони вишиті місцевими майстрами, є також унікальні експонати, як наприклад, ікона з фольги, стара мальована ікона на дереві. Раніше тут навіть включали музику з магнітоли, зараз, на жаль, магнітола не працює, але як експонат залишилась.

Окремий куточок музею присвячений місцевим колгоспам, їх тут було аж 5, які пізніше об’єдналися в один великий з фермою овець, садами, бавовняними полями, консервним заводом, домом культури, рибним промислом і тд.

Періоду Другої Світової війни відведена окрема експозиція з фотографіями партизанів, військових, остарбайтерів, ветеранів.

Також у музеї великий літературний куточок: книжки місцевих поетів та письменників, вихідців із села, різні подаровані видання.
 
Як дістатися?
Доїхати до Князе-Григорівки можна автобусом з Херсона (ходить кілька разів на день). Музей знаходиться в самому центрі села, поблизу пошти.
Автор: Ірина Макуха
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support