Біосферний заповідник Асканія-Нова Біосферний заповідник Асканія-Нова Біосферний заповідник Асканія-Нова Біосферний заповідник Асканія-Нова Біосферний заповідник Асканія-Нова Біосферний заповідник Асканія-Нова Біосферний заповідник Асканія-Нова Біосферний заповідник Асканія-Нова Біосферний заповідник Асканія-Нова Біосферний заповідник Асканія-Нова Біосферний заповідник Асканія-Нова Біосферний заповідник Асканія-Нова Біосферний заповідник Асканія-Нова Біосферний заповідник Асканія-Нова
“Асканія-Нова” - найстаріший на землі і найбільший у всій Європі степовий заповідник.
 
Наразі кількість представлених тварин та видів рослин сягає понад 3000 представників. Заповідник складається з, власне, степу та зоопарку, де на відміну від інших зоопарків в Україні, тварини живуть напіввільно. Окрім того, в “Асканії” є окрема ділянка, де живуть американські бізони, індійські антилопи, африканські зебри, - її іменують “українське сафарі”. Хоча деякі тварини родом з інших континентів та кліматичних полюсів, на Херсонщині вони почуваються як вдома. Це - територія “великий чапельський під”, у перекладі з тюркської мови, - “озеро, заросле травою”. Працівник заповідника розповідає, що назва - невигадана: є свідчення, що з давніх-давен до середини літа тут стояла вода.
 
Місцеві називають заповідник “Ноєвим ковчегом”, завдячуючи експерименту тутешнього поміщика Фридріха Фальц-Фейна. Саме він зважився на цей зооексперимент і на початку 1900-х років, сам того до кінця не усвідомлюючи, заснував заповідник. А почалося все з диких коней, яких Фридріх отримав у подарунок від імператора Миколи II. Потім вони розплодилися, і кількість представлених тварин збільшувалась: поміщик домовився за перевезення в Україну кількох представників Монгольського виду коней Пржевальського, які і зараз живуть в “Асканії” - їх можна навіть погодувати, та це щось більше за ті відчуття, коли ви годуєте тварин з зоопарку - тут ви дійсно доторкаєтесь до історії!
 
Уже на рубежі XIX і XX століть в заповіднику налічувалось понад 58 видів свійських тварин, 344 види птахів, і загалом, понад 1950 інших видів тварин. Те, що вони й досі мирно уживаються, не ділячи території - неймовірне чудо і загадка природи. До всієї цієї краси варто додати, що на цій величезній території засновано один з найгарніших в Україні дендропарків - і врешті, є всі умови для найрізноманітніших видів відпочинку - і враження від дикої природи отримаєте, і відпочинете душею на березі озера, і поглибите свої знання в області біогеографії завдяки розповідям місцевих та послугам екскурсоводів.

Як дістатися?
Щоб потрапити в цю степову казку, можна сісти на рейсовий автобус з Херсону, або ж самостійно приїхати туди машиною.
Якщо ви оберете другий варіант, ось точна адреса: Херсонська область, Чаплинский район, смт. Асканія-Нова, вул. Паркова 15.

Але зважайте на те, що минулого року екскурсії в “Асканію” починались у квітні та тривали аж до листопада, але найкраще перед плануванням мандрівки, уточнити інформацію на офіційному сайті заповіднику. Приємних вам вражень!

Автор: Єлизавета Кравченко
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support