Дендрологічний парк, Асканія-Нова Дендрологічний парк, Асканія-Нова Дендрологічний парк, Асканія-Нова Дендрологічний парк, Асканія-Нова Дендрологічний парк, Асканія-Нова Дендрологічний парк, Асканія-Нова Дендрологічний парк, Асканія-Нова Дендрологічний парк, Асканія-Нова Дендрологічний парк, Асканія-Нова Дендрологічний парк, Асканія-Нова Дендрологічний парк, Асканія-Нова Дендрологічний парк, Асканія-Нова Дендрологічний парк, Асканія-Нова Дендрологічний парк, Асканія-Нова Дендрологічний парк, Асканія-Нова Дендрологічний парк, Асканія-Нова Дендрологічний парк, Асканія-Нова Дендрологічний парк, Асканія-Нова Дендрологічний парк, Асканія-Нова
Дендрологічний парк - одна з частин великого утворення - Біосферного заповідника “Асканія-Нова”, що був заснований більше ніж століття тому німецьким поміщиком Фрідріхом Едуардовичем Фальц-Фейном, що його рід гідно вважався володарями степу та всієї Таврії. Сам дендропарк дуже часто порівнюють з пустелею, адже його створили в маловодяному степу.
 
Історія
Закінчивши на відмінно вступні екзамени до гімназії батько Фрідріха - Едуард, подарував молодому науковцю вольєр для тварин, проте Фрідріх мав більше бажання - створити заповідну територію, на території, де того часу проходив Чумацький шлях. Уже 1898 року мрія стала реальністю: він створив заповідну ділянку розміром більше 500 десятин, основою якої стали типчаково-ковилові степи. Звідси і бере початок створення Біосферного заповідника “Асканія-Нова”, що в першу чергу складався з дендрологічного парку.

А 1919 року Асканію проголосили заповідною парковою зоною. Офіційна назва “Біосферний заповідник “Асканія-Нова” імені Ф.Е Фальц-Фейна”. Активно інтродукція дерев розпочалася 1948 року, під керівництвом першого директора парку Г.В. Воїнова.
 
Сучасність
Зараз - це місце 7-ме чудо України, загальною площею 33 307 га. Клімат як і на більшій частині півдня України - Херсонщини помірно-континентальний, з посушливим літом та м’якою зимою. Це місце - надзвичайно важлива частина для перелітних та інших птахів : крижнів, гусей, фламінго та ін. Фонд дендрологічного парку налічує більше 1600 сортів, форм та видів деревних та квітково-декоративних рослин. Цінно ще те, що тут зберігаються та відновлюються понад 60 видів червонокнижних рослин, 90 реліктових та інш.
 
Біосферний заповідник “Асканія-Нова” - місце, яким можна подорожувати не один день, адже містить в собі три частини, що потребують великої уваги. Рекомендуються екскурсії з науковим співробітником чи екскурсоводом, щоб сильніше відчути гармонію і силу самобутнього південного степу.
 
Як дістатися?
Власним авто:
Приїжджаєте в місто Херсон. З міста виїжджаєте по трасі Е97/М17, прямуєте так приблизно 16 км. Потім траса буде розгалужуватися на дві : Т2206 та Е/97, тримаєтеся ліворуч та прямуєте далі по Т2206 близька 55 км. Потім треба буде повернути (орієнтир Кафе “Смачна кухня”) праворуч і прямувати по Т2202 приблизно 38 км. Потім повернути ліворуч по вулиці Асканійській (орієнтир Кафе Чумацький віз, буде праворуч). Так прямуєте 27 км. Біля автостанції Новоасканійська повертаєте ліворуч - і ви на місці.
 
Громадським транспортом:
Приїжджаєте до м.Херсон поїздом або автобусом. Від центрального автовокзалу відправляєтесь автобусом направленням до Асканії. Там від Новоасканійської автостанції повертаєте праворуч і прямуєте по вулиці Соборній в напрямку місцевої селищної ради. Біля пам’ятника М.Ф. Іванову повертаєте праворуч - і ви на місці.
 
Автор: Данило Щоголь
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support