Велика синагога, Острог

1759

Координати: 50.3277071, 26.5289301
Тип місця: Релігійне
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Велика синагога, Острог Велика синагога, Острог Велика синагога, Острог Велика синагога, Острог
Велика синагога є пам'яткою сакральної юдейської архітектури, історичним центром релігійного життя однієї з найбільших єврейських общин Волині та Рівненщини. Велика синагога є також однієї з найбільших на території Східної Європи.
 
Історія
Про те коли була побудована та коли почала діяти синагога точно невідомо, проте дослідники схиляються до думки, що фундамент синагоги було закладено ще десь у 1400-х роках. За історичними даними точно відомо, що у 1603 році синагога існувала та на її території розміщувалась друкарня, яка працювала понад 200 років, а згодом була зачинена через те, що тут друкували маніфести польських повстанців. Відомо, що у 1610-му синагогу відремонтували на кошти Шмуеля Едельса Маршує - юдейського праведника, на честь якого синагогу потім називали тривалий час та вважали святим ще навіть за життя. Приблизно в той самий час при синагозі діяла школа рабинів” ієшива”, її вважали однією із найкращих шкіл в усій Речі Посполитій.

Під час Другої Світової війни внаслідок бойових дій будівля була майже зруйнована. У 1960-х роках синагога була перетворена на склад. Східна частина була повністю зруйнована, як і більша частина північної та аттик західного фасаду, тоді збереглась лише молитовна зала. З 2016 року і до сьогодні тривають відновлювальні роботи синагоги на кошти меценатів та місцевих жителів.
 
Архітектура
Синагога є прямокутною в проєкції будівлею, що увінчана високим бароковим аттиком і двома фронтонами.  Основний об'єм синагоги становила висока молитовна зала, що була перекрита склепіннями, які підтримуються чотирма стовпами. Раніше зала освітлювалася через дванадцять вікон, які, на жаль, були повністю знищені під час війни.
 
Цікаві факти
Уже 20 років синагогу відновлює місцевий мешканець, етнічний єврей Григорій Аршинов, професійний будівельник, який взявся за реставрацію історичної пам’ятки та вклав у це вже понад 180 тисяч доларів.
 
Як дібратися?
Синагога знаходиться за адресою вул.Чайковського 8, м.Острог, Рівненська обл.

Громадським транспортом : маршрутка Рівне - Острог (кожні 1,5 години).

З залізничного вокзалу : електричка 6354 (8:37 з Рівне) /6284(12.27 з Рівне) 6286(17.36 з Рівне)

На авто : з Києва чи Львова рухайтесь по трасі М-17 (Київ-Чоп) до Рівного. Звідти по дорозі Р-98 до Острога. Велику синагогу у місті знайти неважко, оскільки всюди є вказівники або підкажуть місцеві мешканці, які вже звикли до туристів.
 
Автор: Дарина Сасюк
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support