Підземелля Острозької академії

3885

Координати: 50.329118, 26.5136683
Тип місця: Підземелля
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Не облаштовано
Підземелля Острозької академії Підземелля Острозької академії Підземелля Острозької академії Підземелля Острозької академії Підземелля Острозької академії Підземелля Острозької академії Підземелля Острозької академії Підземелля Острозької академії Підземелля Острозької академії
Підземелля Національного університету «Острозька академія» – надзвичайно цікаве місце, обвіяне безліччю загадкових легенд та містичних історій. Раніше, цілі системи підземних лабіринтів використовувались як місце для монастирських та князівських поховань, а зараз – художня галерея, складова частина музейного комплексу НаУОА. Тому, усі бажаючі, любителі екстриму та поціновувачі всього містичного будуть в захваті від такої екскурсії.

Історія підземелля Острозької академії

Підземелля створені на основі Монастирського костелу, котрий збудували монахи-капуцини (капуцини – орден монахів). Костел був освячений у 1788 році, а безпосередньо саме підземелля створене у проміжку між 1775 та 1832 роками.

Коли монастир був діючим, сітка таємничих проходів мала релігійне призначення, тобто вони слугували місцем для релігійних потреб, та для поховання, у спеціально відведених кімнатах криптах, інтелігенції, меценатів, монахів та їх сімей. Їх замуровували у стінах крипті, і саме через це, тіла збереглися у хорошому стані. Коли нова людина відходила у інший світ, попереднього померлого розмуровували, ставили нову труну, і знову закладали місце цеглою. Всього було захоронено близько 19 осіб.

Монастир перестав функціонувати у 1832 році. Підземелля втратило своє культове значення, частина була зруйнована солдатами царської армії (видатний історик Микола Костомаров був цьому свідком), інша – використовувалась як склади. Уже під час функціонування Острозької академії, студенти почали розчищати підвальні приміщення під керівництвом команди археологів. Були знайдені кістки тих людей, які були поховані тут. Згодом, людські кістки перепоховали у чотирьох бічних криптах.

Структура підземелля

Підземелля поділяється на дві частини: перша – використовувалась для захоронень шанованих осіб; друга – створена для побутових цілей, там зберігались продукти харчування та інше спорядження. Саме ця, друга частина підземелля слугує музеєм, художньою галереєю. Уся система таємничих підземних ходів протяжністю близько 4 кілометрів. Воно має початок від замку князів Острозьких, аж до Свято-Троїцького Межиріцького монастиря. Висота стін у коридорах – 3 метри.

Підземна художня галерея Музею історії НаУОА
Художня галерея, котра знаходиться у підземеллі Острозької академії (у господарській частині підземелля), неймовірно загадкове місце, яке точно прийде до вподоби поціновувачам мистецтва: містичне освітлення, загадкові експонати та картини дійсно зачаровують своїм виглядом. Інтер'єр підземних залів та коридорів наближений до того, яким він був у період функціонування монастиря капуцинів. У підземній художній галереї, розташованій у підвалах монастиря, практично щомісяця відбуваються нові художні виставки, проводяться театральні постановки.

Всього, у підвалах розміщено чотири виставкових зали, де демонструють свої витвори як українські, так і закордонні автори. Першими свої роботи тут розмістив рівненський фотохудожник Харват Олександр, який представив фотознімки різних моментів життя людини.

В свою чергу Юрій Нікітін любителям екзотики запропонував твори живопису на шкірі. Цей митець співпрацює з Острозькою академією давно. У студентському храмі вже зберігаються дві його ікони із зображеннями князів Костянтина та Федора Острозьких. Нині на виставці художник презентував ще дванадцять образів.

Що приваблює туристів?

Загадкове освітлення, високі стелі, чудові експонати надають підземеллю особливої атмосфери. Туристи кажуть, що відчувають там спокій, а не страх чи тривогу.

Легенда підземелля Острозької академії

Серед студентів Острозької академії, існує легенда, що той студент, який заночує у підземеллі перед сесією, здасть всі екзамени на відмінно. Проте, ще ні в кого не вийшло цього зробити.

Як дістатись?
Від Рівного до Острогу можна дістатись автобусом, які курсують кожні 10 хвилин, а дорога займає близько години.

Можна дістатись від Рівного до Острога на машині, тоді варто їхати трасою М06 або Р05 (близько 46 кілометрів).

Якщо вирішите їхати поїздом (приблизний час у дорозі 50 хвилин), важливо звернути увагу на те, що станція "Острог" знаходиться не в самому Острозі, а у селі Женін (що за 14 кілометрів від міста). Отже, зійшовши з поїзда, потрібно скористатись послугами маршрутки до Острога (приблизний час у дорозі 20-30 хвилин).
 
Автор: Мар'яна Печончик
 
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support