Святовоскресенська церква, Острог

2926

Координати: 50.3215047, 26.5248263
Тип місця: Релігійне
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Не облаштовано
Святовоскресенська церква, Острог Святовоскресенська церква, Острог Святовоскресенська церква, Острог Святовоскресенська церква, Острог Святовоскресенська церква, Острог Святовоскресенська церква, Острог
Свято-Воскресенська церква - пам'ятка архітектури XX ст. у неовізантійському стилі, побудована на місці старої дерев'яної церкви. Будівництво розпочалось у 1903 році і тривало 7 років. Церква розташована у невеличкому, проте багатому на історичні пам'ятки містечку Острозі.
 
Історія
Побудована у 1910 році за кошти священника Модеста Бендеровського, церква розташована у частині Нового міста, на правому березі річки Вілія. Раніше на місці мурованої, розташовувалась дерев'яна церква Святого Воскресіння Господнього, що згадується у документах у 1591 році. Пізніше її було зачинено, та побудовано новий храм. Наприкінці XX ст. дерев'яна церква, яка простояла приблизно 200 років на березі річки, почала осідати, тому було вирішено, що на її місці побудують новий мурований храм. Нова Свято-Воскресенська церква – хрестоподібна у плані, гармонійно поєднується з навколишніми спорудами, хоча загалом сакральна будівля не відповідає ансамблю острозьких будівель того часу.

У 2010 році місцеві жителі відзначали 100-річний ювілей церкви, за ці роки церкву неодноразово ремонтували, позолочували та реставрували. Тому зараз мешканці пишаються цією спорудою, оскільки вона є чи не головною окрасою міста.
 
Що цікавого поруч?
Недалеко від церкви знаходиться місцевий парк Шевченка з неймовірною природою та затишком. Також біля парку знаходиться замкова гора, де розташований Острозький замок, Богоявленська церква, кругла та муровані вежі та дзвіниця.
 
Як дістатися?
Розташування: вул.Вишенського 3, м.Острог, Рівненська обл.

Громадським транспортом : автобус Рівне - Острог (кожні 1,5 години).

З залізничного вокзалу :електричка 6354 (8:37 з Рівне) /6284(12.27 з Рівне) 6286(17.36 з Рівне). Громадським транспортом до центральної площі Острога, звідти 1 км по вул. Гальшки Острозької прямо до церкви, радимо йти пішки, щоб насолодитись красою місцевого парку.

На авто : з Києва чи Львова рухайтесь по трасі М-17 (Київ-Чоп) до Рівного. Звідти по дорозі Р-98 до Острога. З центральної частини міста ліворуч до парку Шевченка та прямо 1 км по вул. Гальшки Острозької.
 
Автор: Дарина Сасюк
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support