Богоявленський собор, Острог

3011

Координати: 50.3266077, 26.521275
Тип місця: Релігійне
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Не облаштовано
Богоявленський собор, Острог Богоявленський собор, Острог Богоявленський собор, Острог Богоявленський собор, Острог Богоявленський собор, Острог
Богоявленський собор - це пам'ятка архітектури XVI століття, замкова церква, що розташовується у північній частині замкового двору. Під час будівництва замку, також була усипальницею роду Острозьких.
 
Історія
Дослідники вважають, що церква була побудована на місці старої дерев'яної на честь перемоги у битві під Оршею, князем Костянтином Острозьким, початок спорудження церкви припадає на 1520-ті роки. Проте через 100 років собор було зачинено через конфлікти роду Острозьких з місцевими жителями, покинута споруда почала руйнуватись та лише у 1886 році за реставрацію церкви взялась російська влада на прохання графині Антоніни Блудової, що тоді володіла Острогом. Реставрація була здійснена за проєктом архітектора В. Токарєва. Реставрацію собору зробили всього за три роки і коштувало це 120 000 рублів. Від старої, оригінальної споруди залишилась лише нижня частина північної стіни зі стрільницями.
 
Дивом собор вистояв та пережив всі тяжкості Першої Світової війни, проте не зміг вистояти лише атеїстичних рад, що на початку 1950-х закрили його, після чого через 10 років віддали собор для місцевого краєзнавчого музею. Собор довго залишався недіючим та після ще кількох реставрацій, остання була у 2014 році, знову відкрився для людей.
 
Архітектура
Собор має квадратну форму (кожна сторона 18 м), з трьома напівкруглими апсидами, має п'ять “голів” виконаний у змішаному візантійсько-руському стилі. Всередині собору опорні стовпи храму розташовані по діагоналі, окрасою всередині собору служить розпис кінця XIX століття. На першому поверсі соборна триярусна дзвіниця має планування два восьмерики на четверику, її декорове оформлення повторює домінантні риси декору всього комплексу.
 
Цікаві факти
Оскільки собор слугував усипальницею, є свідчення, що тут був похований Василь Красний Острозький, а пізніше, у 1582 році, в церкві поховали Гальшку Острозьку.
Собор також був частиною оборонного комплексу, про що свідчать бійниці в його нижній частині.
 
Як дістатись?
Розташування : вул. Академічна, 5, м.Острог, Рівненська обл.

Громадським транспортом : автобус Рівне - Острог (кожні 1,5 години).

З залізничного вокзалу : електричка 6354 (8:37 з Рівне) /6284 (12.27 з Рівне) 6286 (17.36 з Рівне).

Громадським транспортом до центральної площі Острога, а потім – квартал на південь і схід до замку, на території якого і розташований Богоявленський собор.

На авто : з Києва чи Львова рухайтесь по трасі М-17 (Київ-Чоп) до Рівного. Звідти по дорозі Р-98 до Острога. У центральній частині міста повернути на вул. Академічну, що виходить до замку Острозьких, на території знаходиться собор.
 
Автор: Дарина Сасюк
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support