Костел Успіння Діви Марії, Острог

2843

Координати: 50.3279023, 26.5210766
Тип місця: Релігійне
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Відсутня
Доступність для людей з вадами руху: Не облаштовано
Костел Успіння Діви Марії, Острог Костел Успіння Діви Марії, Острог Костел Успіння Діви Марії, Острог Костел Успіння Діви Марії, Острог Костел Успіння Діви Марії, Острог
Костел Успіння Діви Марії - є Острозькою фарою (найстарший храм міста).Це пам'ятка християнської сакральної архітектури в м.Острог, Рівненської області.
 
Історія
Храм було збудовано за князювання Федора Даниловича Острозького (ім'я якого вперше згадується в 1386 р.). Після рішення 1439 року Флорентійського собору про унію східної і західної церков, а також привілей короля Владислава (1443 р.) про рівноправ’я православного і католицького віросповідань в Речі Посполитій і прийняли рішення про зведення католицького храму в Острозі. Проте початкова будівля храму не проіснувала довго і була спалена під час татарського нападу в 1443 році, згодом після ще декількох нападів татар будівля повністю перетворюється на руїну.
 
Після чого храм перебудовувався декілька разів:
В 1582 році князь Василь Костянтин Острозький відбудовує храм та називає його парафіяльним костелом. Пізніше, в 1702 році відреконструювали будинок священника та побудували нову дзвіницю.
У 1880-х роках храм знову було перебудовано, вже в псевдоготичному стилі, проте після пожежі 1889 року й до 1896 року костел знову було розвалено та не відбудовувано через заборону це робити. Коли заборони були зняті, костел відбудували в неокласицистичному стилі за проєктом архітектора Віктора Петровського.
Під час та після Другої Світової війни комуністи перетворили його на склад зерна і лише в 1948 році знову майже знищений костел було повернуто парафіянам. У 1959 році храм відібрали та перетворили його на спортивну школу, і лише через 30 років були поновлені Богослужіння.
 
Архітектура
Над входом до святині можна побачити слова, виведені латиницею: “sursum corda”, що значить “вознесемо серця”. Костел побудований у формі латинського хреста (усі вісі по 35 м).Сьогодні лише східна частина храму є оригінальною, все інше добудовувалось та перебудовувалось впродовж століть.Цікаво, що висота усіх приміщень спроєктована так, що разом, у комплексі, вони утворюють піраміду. У костелі знаходиться старовинний вівтар XVII ст. з позолоченими фігурами святих, його сюди перевезли з храму св. Антонія у с. Великі Межирічі.
 
Усипальниця
На території храму також знаходиться каплиця зі скульптурою коронованої Матері Божої з маленьким Ісусом на руках, до її ніг припадають ангели. Капличка і є усипальницею. Під нею похований єпископ Ф. Коморницький.
 
Як дістатися?
Розташування: вул.Князів Острозьких 4а, м.Острог. Поруч з парком Шевченка.

З автовокзалу: автобус Рівне - Острог (кожні 1,5 години).

З залізничного вокзалу :електричка 6354 (8:37 з Рівне) /6284(12.27 з Рівне) 6286(17.36 з Рівне).

На авто :з Києва чи Львова рухайтесь по трасі М-17 (Київ-Чоп) до Рівного. Звідти по дорозі Р-98 до Острога. Костел у місті знайти неважко. Тут всюди є вказівники або підкажуть місцеві мешканці, які вже звикли до туристів.
 
Автор: Дарина Сасюк
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support