Крейдяні гори Дворічанського національного парку

80176

Координати: 49.9061337, 37.7531433
Тип місця: Мальовнича природа, Унікальні місця, Панорами\Краєвиди, Національний парк
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Частково
Цікавість: Середня
Крейдяні гори Дворічанського національного парку крейдяні гори дворічанського району, харківська область Цікаві місця України куп'янськ Крейдяні гори Дворічанського національного парку крейдяні гори дворічанського району, харківська область Цікаві місця України куп'янськ крейдяні гори дворічанського району, харківська область Цікаві місця України куп'янськ Крейдяні гори Дворічанського національного парку крейдяні гори дворічанського району, харківська область Цікаві місця України куп'янськ крейдяні гори дворічанського району, харківська область Цікаві місця України куп'янськ крейдяні гори дворічанського району, харківська область Цікаві місця України куп'янськ крейдяні гори дворічанського району, харківська область Цікаві місця України куп'янськ крейдяні гори дворічанського району, харківська область Цікаві місця України куп'янськ
Одне з найбільш цікавих і гарних місць Харківській області знаходиться у Дворічанському районі. Це - довга гряда крейдяних пагорбів, схожих на невеликі крейдяні гори, що простягнулася на кілька десятків кілометрів уздовж річки Оскіл. Найбільш цікава частина знаходиться між селами Новомлинск і Кам'янка. Тут ми можемо спостерігати крейдяні скелі різної форми і яри, що нагадують невеликі ущелини. А якщо піднімемося на високий пагорб, то перед нами відкриється мальовничий вид на долину річки Оскіл - головну річку Дворічанського району.
 
Велика вродлива крейдова скеля знаходиться у північній частині села Новомлинск. Ще більш велика і красива скеля, що представляє собою старий крейдяний кар'єр, розташована в районі села Кам'янка, поруч з мостом через річку. Трохи нижче за течією є хороший джерело. У цих місцях регулярно трапляються «чортові пальці» - раковини викопних молюсків белемнитов, що нагадують сучасних кальмарів. Ці молюски жили в море, яке існувало тут 70 млн. Років тому.
 
Людей в околицях дуже мало. Правда, хороших пляжів і місць для зручної стоянки біля річки також небагато. Але якщо проїхати вздовж річки на машині або не полінуватися пройти пішки, зручне місце завжди знайдеться. Найкращий пляж в цьому районі розташований недалеко від села Красне Перше, на протилежному березі від хутора Петрівка.
 
Як дістатися в ці місця? Найпростіше - на автомобілі. Від Харкова їхати до Куп'янська, звідти - до Дворічній, потім - на північ по дорозі в сторону Кам'янки. До річки зручно спуститися через Новомлинск, Кам'янку або Красне Перше. Уздовж річки біля підніжжя пагорбів йде добра ґрунтова дорога. Відстань від Харкова (близько 150 км) долається за дві з половиною години. Питну воду простіше взяти з собою з міста.Також є автобус Харків-Дворічна. Однак з самої Дворічній до крейдяних пагорбів пішки досить далеко, а як ходить транспорт в сусідні села, я не знаю. Один раз бачив невеликий рейсовий автобус на дорозі біля Кам'янки.

Якщо автомобіля немає, тоді найзручніший спосіб - залізницею. Правда, кілька довгий - три електрички з пересадкою. Харків-Гракове, Гракове-Куп'янськ, Куп'янськ-Неждановский (направленням на Тополі). За Дворічній (досить красива, акуратна станція) починаються крейдяні пагорби, які добре видно з вікна електрички. Не пропустіть можливість помилуватися пейзажами! Далі - Греніковка, станція-піонертабір. Табір починається відразу від станції і йде вглиб лісу. Виходимо на станції Неждановский. Півгодини ходьби через сосновий ліс і хутір Петрівка, і ми на березі річки. На південь від Петрівки, в низині на кордоні з лісом є колодязь, де можна набрати води. Хороший пляж і крейдяні пагорби - на іншому березі. Потрібно перепливати. Ми одягали на рюкзаки накидки від дощу, і наші рюкзаки спокійно перепливали річку.

Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (3)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support