Пам'ятник байбаку (сурок), Куп'янськ

12818

Координати: 49.7104911, 37.6148593
Тип місця: Пам'ятники\Пам'ятки
Вхід: Безкоштовний
Пам'ятник байбаку (сурок), Куп'янськ Пам'ятник байбаку (сурок), Куп'янськ Пам'ятник байбаку (сурок), Куп'янськ Пам'ятник байбаку (сурок), Куп'янськ Пам'ятник байбаку (сурок), Куп'янськ
Байбак - надзвичайна тварина, яку дехто наділяє метеорологічними здібностями. Однак, для жителів Куп’янська це навіть не герой голлівудського фільму, а справжній символ міста.
 
Походження символа міста
Саме походження назви міста має декілька версій: від слова “купець”, від назви колишньої козацької слободи та річки Купенка поблизу, або ж від “куп”, які лишають по собі степові байбаки. Скульптура була встановлена у 2014 році до Дня міста Куп’янськ. На постаменті виведені рядки пісні Олександра Олеся “Живи, Україно, живи для краси”:
Живи, Україно, живи для краси,
Для сили, для правди, для волі!..
Шуми, Україно, як рідні ліси,
Як вітер в широкому полі.
Байбак, заграючи золотистим блиском, тримає лапкою герб Куп’янська. Вперше офіційно ця тварина з’явилася на ньому ще у XVIII столітті, коли містечко перебувало у складі Харківського намісництва. Тоді байбака зобразили серед золотого степу, що символізувало багатство. На гербі також зображений ріг достатку з плодами та кадуцей. З плином часу герби видозмінювалися, але символ бабака залишається головним елементом емблеми міста.
 
Цікаво, що подібні пам’ятники встановлені в інших селах та містечках Харківщини, а також в Німеччині, Швейцарії, Франції та Росії.
 
Автор: Богдана Гриців
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (3)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support