Покинутий крейдяний кар'єр, Куп'янськ

15021

Координати: 49.6880664, 37.6140976
Тип місця: Мальовнича природа, Покинуті об'єкти, Кар'єр
Вхід: Безкоштовний
Покинутий крейдяний кар'єр, Куп'янськ Покинутий крейдяний кар'єр, Куп'янськ Покинутий крейдяний кар'єр, Куп'янськ Покинутий крейдяний кар'єр, Куп'янськ Покинутий крейдяний кар'єр, Куп'янськ

Гори бувають різні: коричневі, сіро-блакитні, зелені, білі… Так-так, вони теж існують. А підкорювати білосніжні вершини крейдяних гір треба їхати на схід Харківської області. Це типові ландшафти тут. У Дворічанському районі навіть створено парк для їх збереження. Але є кілька цікавих об’єктів і за його межами. Наприклад, кар’єр у Куп’янську, що утворився на місці крейдяної гори. Хоча про нього мало хто знає, навіть серед місцевих.

Раніше цегла була тільки теракотовою, а коли майже століття тому винайшли силікатну (її робили обпалюючи крейдяне вапно вугіллям), тут відкрили силікатний завод. А згодом і канатний, щоб виробляти троси для канатки, яка слугувала для переправляння крейди через річку Оскіл.

У роки Другої Світової війни окупанти розстрілювали у кар’єрі людей. Але потім тіла перезахоронили і заводи відновили свою діяльність. Щоправда скоро виявили, що привозити вапно з таборів ГУЛАГу вигідніше і Куп’янський кар’єр перестали використовувати.

Зараз, прогулюючись тут, можна побачити багато реліктових та ендемічних рослин, зайців, косуль, знайти скам’янілі рештки кальмарів, що мешкали тут 100 млн років тому. Так, адже тоді ця територія була морем. А ще підозрюють, що десь в кар’єрі є карстова печера. Але це ще треба розвідати.

 
Як туди дістатись!?
 
Доїхати до Куп’янська можна з Харкова залізницею або автобусом (з австостанції «Заводська» ст.м. Індустріальна майже щогодинно з 7:30 до 20:20), там місцевим транспортом доїхати до зупинки «Хлібзавод» і пройти пішки хв 15 вздовж Автошляшу R79. Кар’єр буде ліворуч. 
 
Координати: 49.6880664, 37.6140976
Автор: Ірина Макуха
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (3)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support