Пам'ятник літаку Як-40, Слов'янськ

7208

Координати: 48.8499264, 37.5970924
Тип місця: Пам'ятники\Пам'ятки
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Так
Пам'ятник літаку Як-40, Слов'янськ Пам'ятник літаку Як-40, Слов'янськ Пам'ятник літаку Як-40, Слов'янськ
В самому центрі Слов’янська знаходиться пам’ятник реактивному літаку Як -40.
 
Літак було встановлено на постамент 25 грудня 1987 року, поруч зі Слов’янським Авіаційним Училищем Громадської Авіації. Пам’ятник, за сумісництвом, був і навчальним посібником. На літаку і досі можна знайти написи, які вказують на знаходження модулів у літаку, хоча більшість із них майже стерті часом і непогодою.
 
Станом на початок 2019 року, літак потребує ремонту. Фюзеляж літака постраждав від вандалів, проте пошкодження не несуть небезпеки для людей, які перебувають поруч з літаком.
 
В Слов’янську ходить байка, що цей літак належав Фіделю Кастро. В той час, коли кубинський диктатор відправив літак на ремонт в СРСР, йому, замість відремонтованого ЯК - 40, прислали назад, нову вдосконалену модель, а його старий літак зайняв місце на постаменті. Насправді, літак, здійснивши свій перший політ в 1969 році, став навчальним літаком в Кіровоградському Льотно-Штурманському училищі (тепер Кропивницька льотна академія Національного авіаційного університету). Після закінчення терміну льотної придатності, літак був переданий в Слов’янськ. Літаки моделі ЯК - 40 вироблялися на Саратовському Авіаційному заводі з 1966 по 1981 роки.
 
Як дістатися!?

Від автовокзалу Слов’янська пройти по Центральній вулиці в сторону центру до повороту на Банкову хвилин 10 пішки, або проїхати в тому ж напрямку одну зупинку.
 
Від залізничного вокзалу Слов’янськ їхати маршрутами 2, 7, 8а, 9, 9а до зупинки "АІЗ" і пройти пару хвилин у напрямку руху вашого автобуса. Або маршрутами 5, 5а, 6, 18а, 21а їхати до зупинки "Хімтехнікум", перейти дорогу на пішохідному переході за зупинкою і пройти по алеї до вулиці Банкової 20 метрів, повернути направо і ще пройти метрів 20.
 
Автор: Віктор Слободько
Дмитро, 12.04.2020
Слов’янське авіаційно-технічне училище ЦИВІЛЬНОЇ авіації, та літак вмкористовувався як навчальний у Кіровоградській школі вищої льотної підготовки цивільної авіації
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support